czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najnowsze

  • 17 czerwca 2022
  • 9 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 40170

Dni Czechowic-Dziedzic i Święto Powiatu Bielskiego - znamy program!

27 i 28 sierpnia odbędą się 46. Dni Czechowic-Dziedzic. Impreza powróci po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. W tym roku zostanie ona zorganizowana wspólnie z bielskim Starostwem Powiatowym, łącząc Dni Czechowic-Dziedzic z Dniami Powiatu Bielskiego. Opublikowano pełny program imprezy.

Znamy więcej szczegółów tegorocznych Dni Czechowic-Dziedzic
Dni Czechowic-Dziedzic i Święto Powiatu Bielskiego - program · fot. Facebook / Gmina Czechowice-Dziedzice


W Lasku w 2019 roku odbyły się ostatnie - 45. Dni Czechowic-Dziedzic. - Impreza w zmienionej formule, mająca nieco innych charakter niż na stadionie miejskim, doskonale się sprawdziła i została bardzo dobrze przyjęta przez mieszkańców naszego miasta. Dlatego wracające po przerwie święto miasta ponownie odbędzie się w Parku Miejskim przy ulicy Słowackiego. Program 46. Dni Czechowic-Dziedzic został podzielony na dwa dni. Nie zabraknie atrakcji, które wypełnią nie tylko scenę, ale cały teren wokół niej... - poinformował Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

Na sobotę, 27 sierpnia zaplanowano rozpoczynający się już we wczesnych godzinach przedpołudniowych Beskidzki Jarmark Rzemiosła z warsztatami wypieku chleba. Odbędzie się również konkurs Kulinarne Smaki Beskidów, a scenę w Lasku wypełnią w tym czasie występy regionalnych zespołów folklorystycznych, w tym m. in. Ondraszka i Jaworza. Na sobotnie popołudnie przygotowano występ zespołu Weroena, zaś wieczorne granie wypełni Scena Pana Szewca - przegląd amatorskich, czechowickich zespołów muzycznych - rockowych i nie tylko, ćwiczących na co dzień w sali prób Czecho-Sound, prowadzonej przez Mateusza Wróbla, znanego szerzej jako Pan Szewc. Sobotni wieczór zamknie występ legendarnej grupy Turbo.

W niedzielę, 28 sierpnia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do udziału w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, który swą metę będzie miał właśnie w Lasku. Tego dnia występy sceniczne rozpocznie program artystyczny dla najmłodszych, który ubarwią laureaci Spotkań Amatorskich Grup Artystycznych powiatu bielskiego SAGA, Włóczykije i Mażoretki Gracja. Na scenie w Lasku w niedzielę wystąpią również: Gang Marcela, Grupa Walimy w kocioł i Kraków Street Band. Na niedzielę zaplanowano też wręczenie nagrody Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice A. D. 2022, zaś gwiazdą wieczoru będzie Artur Andrus z zespołem.

- Zapraszając mieszkańców do wspólnej zabawy w ostatni weekend nadchodzących wakacji, już dzisiaj dziękujemy sponsorom, którzy zadeklarowali wsparcie finansowe, umożliwiające organizację 46. Dni Czechowic-Dziedzic - podkreśla czechowicki magistrat.

Pełny program tegorocznych Dni Czechowic-Dziedzic oraz Święta Powiatu Bielskiego można znaleźć na poniższym plakacie.

Szczegółowy program Dni Czechowic-Dziedzic 2022 oraz Święta Powiatu Bielskiego
Szczegółowy program Dni Czechowic-Dziedzic 2022 oraz Święta Powiatu Bielskiego · fot. UM Czechowice-Dziedzice

mp / czecho.pl
źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.