czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najnowsze

  • 28 czerwca 2022
  • 2 lipca 2022
  • wyświetleń: 3421

Ruszyła budowa nowego boiska przy czechowickiej szkole specjalnej

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach będą mieli boisko wielofunkcyjne. Bielskie starostwo, które jest organem prowadzącym tej placówki rozstrzygnęło przetarg, właśnie ruszyła budowa.

Rusza budowa nowego boiska przy czechowickiej szkole specjalnej
Rusza budowa nowego boiska przy czechowickiej szkole specjalnej · fot. Powiat bielski


Jak mówi Dorota Nikiel, odpowiedzialna za oświatę w zarządzie powiatu, boisko będzie różniło się od tego typu przedsięwzięć przy innych szkołach. - Będzie ono dostosowane dla osób ze specjalnymi potrzebami- jego nawierzchnia będzie bardziej miękka, kosze do gry w koszykówkę będą ruchome i zamocowane niżej, a sam obiekt nie będzie pełnowymiarowy (wymiary 26/18 m) - mówi. Dzieci i młodzież zyskają bezpieczne warunki do gry również w siatkówkę i piłkę ręczną.

Rusza budowa nowego boiska przy czechowickiej szkole specjalnej
Rusza budowa nowego boiska przy czechowickiej szkole specjalnej · fot. Powiat bielski


Boisko powstaje między placem zabaw, a ścieżką sensoryczną. Ma być gotowe na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Koszt inwestycji to ok. 400 tys. zł. Całość zostanie sfinansowana z budżetu powiatu bielskiego.
To kolejny i ostatni etap zagospodarowania terenu wokół nowej siedziby szkoły- przy ul. Nad Białką w Czechowicach-Dziedzicach. Zespół Szkół Specjalnych nr 4 przeniesiono w to miejsce w 2016 roku. Dotychczas powstały tam: plac zabaw, ścieżka sensoryczna oraz parking. Remont przeszły chodniki i oświetlenie wokół szkoły.

mp / czecho.pl
źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.