czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najnowsze

  • 27 lipca 2022
  • 16 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 19406

[WIDEO, FOTO] Bronowisko - Dożynki Sołeckie za nami

W niedzielę, 14 sierpnia przy remizie OSP w Bronowie odbyły się Dożynki Sołeckie - Bronowisko. Zobaczcie zdjęcia z tradycyjnego korowodu!

Reklama

Bronowisko - Dożynki Sołeckie - 14.08.2022 · fot. Gmina Czechowice-Dziedzice


Wydarzenie składało się z dwóch części. Pierwsza z nich rozpoczęła się o godzinie 11.00 przejazdem korowodu dożynkowego. W południe w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bronowie została odprawiona uroczysta msza święta dożynkowa. O 13.00 nastąpił przemarsz pod strażnicę OSP Bronów, gdzie odbyła się część oficjalna.By kolejnej dożynkowej tradycji stało się zadość, przekazany - przez ośmioletniego rolnika Bartłomieja Zbijowskiego z rodzicami - bochen chleba upieczony z pochodzącej z tegorocznych już zbiorów mąki, trafił w ręce włodarza gminy, burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta.Część artystyczna rozpoczęła się o godzinie 15.00 i trwała do późnych godzin nocnych. W programie znalazły się: zabawa z DJ Sławomirem, animacje dla dzieci i młodzieży "Szafa gra", występ zespołu muzycznego "Silesian Tyrol Band", a wieczorem zabawa taneczna.

ar, mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.