• 4 sierpnia 2022
  • 5 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 3045

11 goli w Wilkowicach. MRKS gromi GLKS w Pucharze Polski

Istną kanonadę strzelecką z drużyną GLKS-u Wilkowice, złożoną z graczy którzy w minionym sezonie w barwach rezerw wywalczyli awans do A-klasy, urządzili sobie w środowy wieczór piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Mecz odbył się w ramach I rundy Pucharu Polski bielskiego podokręgu.

11 goli w Wilkowicach. MRKS gromi GLKS w Pucharze Polski · fot. MRKS Czechowice-Dziedzice

Podopieczni Wojciecha Białka zaaplikowali rywalowi na jego stadionie aż 11 goli, nie tracąc przy tym żadnego, a największym instynktem wśród gości błysnął Kamil Jonkisz - autor czterech trafień. Po dwie bramki dla czechowiczan zdobyli z kolei Adam Zubrzycki i Filip Gajda, natomiast do protokołu meczowego wpisali się także Jakub Raszka, Łukasz Szczurek, oraz Wojciech Padło.

Rozmiary wygranej czechowickiego czwartoligowca z niedawnym wicemistrzem bielsko-tyskiej "okręgówki" mogą szokować, sęk jednak w tym iż gospodarze z tylko dla siebie racjonalnej przyczyny postanowili posłać na pucharowy bój z MRKS-em złożoną głównie z młodych zawodników ekipę rezerw - świeżo "upieczonego" beniaminka A-klasy. Z kolei pierwszy zespół Wilkowic pod szyldem swojej "dwójki", dwa dni wcześniej nie bez trudu wyeliminował z rozgrywek zaplecze bielskiego Rekordu.

A o samym meczu? Trudno szczegółowo opisywać jego przebieg, który bardziej przypominał solidną grę treningową na połowie gospodarzy, a z racji tego iż podopieczni Wojciecha Białka do pojedynku o stawkę podeszli profesjonalnie, to rywale tylko dzięki dobrej postawie własnego bramkarza i momentami nieskuteczności czechowiczan, uniknęli jeszcze większego pogromu.

Pierwsza część zakończyła się (tylko) czterobramkowym prowadzeniem przyjezdnych, w szeregach których dwukrotnie na listę strzelców wpisał się m.in. Zubrzycki (finalizujący celnymi uderzeniami asysty Lorenca i Gajdy), a drogę do siatki znaleźli także debiutujący w barwach MRKS-u Gajda - dobijający lobem próbę Jonkisza, oraz właśnie Jonkisz, celnie "główkujący" po asyście z głębi pola Matusza.

Po przerwie czechowiczanie mieli już nieco lepiej ustawione "celowniki" i spośród wielu okazji dołożyli kolejne siedem trafień. W 51. minucie z pomocą słupka Jonkisz wykończył akcję Gajdy, w 56. minucie po rzucie rożnym Kozioła z bliska do siatki wcelował Raszka, który też w 63. minucie zagraniem wzdłuż bramki wypracował dogodną pozycję Szczurkowi, kolejnemu debiutantowi w szeregach gości. Kolejne dwa gole autorstwa Jonkisza padły w ekspresowym tempie, a napastnik MRKS-u wpierw celnie przymierzył głową po asyście Lorenca, a po chwili "na raty" pokonał bramkarza GLKS-u po solowej szarży. W 67. minucie "dwucyfrówkę" w pucharowej potyczce dało kolejne trafienie Gajdy z 14. metra, a rezultat na 0:11 skuteczną "główką" na dalszym słupku ustalił w 71. minucie Padło.

W drugiej rundzie MRKS stoczy domową konfrontację z ligowym przeciwnikiem - rezerwami Podbeskidzia, która została zaplanowana na najbliższą sobotę (6 sierpnia) i zostanie rozegrana o godzinie 11:00 na głównej płycie stadionu MOSiR, przy ul. Legionów 145.

GLKS Wilkowice - MRKS Czechowice-Dziedzice 0:11 (0:4)

Bramki: 0:1 Zubrzycki (20 min.), 0:2 Gajda (21 min.), 0:3 Jonkisz (37 min. - głową), 0:4 Zubrzycki (42 min.), 0:5 Jonkisz (51 min.), 0:6 Raszka (56 min.), 0:7 Szczurek (63 min.), 0:8 Jonkisz (65 min. - głową), 0:9 Jonkisz (66 min.), 0:10 Gajda (67 min.), 0:11 Padło (71 min. - głową)

GLKS: 33. Grzegorz Juraszek - 8. Paweł Kozieł, 17. Dominik Śleziak, 5. Michał Raj, 18. Michał Łukaszewski, 11. Mateusz Zacny (4. Raymundo Vinicius), Kosma Mojżesz (46′ 9. Jakub Mańdok), 16. Dmytro Khudaiberdiiev, 3. Jonatan Mędrek (46′ 7. Tomasz Kurowski), 14. Wiktor Borowicz (60′ 15. Jan Pabis), 10. Kacper Puc (46′ 6. Stanisław Wajda)
Trener: Mirosław Szymura

MRKS: 12. Patryk Riabowski - 3. Bartłomiej Lorenc, 20. Szymon Kubica (46′ 5. Wojciech Padło), 16. Bartosz Kus (62′ 11. Damian Zajączkowski), 19. Marcin Mizia, 18. Adam Zubrzycki (46′ 7. Jakub Raszka), 8. Paweł Kozioł (65′ 15. Patryk Mizera), 17. Filip Gajda, 9. Łukasz Szczurek, 4. Adam Matusz, 10. Kamil Jonkisz (69′ 14. Tomasz Dzida)