czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najnowsze

  • 11 sierpnia 2022
  • 23 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 837

Założenie bloga na WordPressie - od czego zacząć?

Materiał partnera:

Moda na blogowanie nie mija, a wręcz przeciwnie, dopiero rozkwita, dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że coraz więcej osób chce dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniami i przemyśleniami właśnie za pośrednictwem tego kanału komunikacji. W jaki sposób rozpocząć przygodę z blogowaniem za pośrednictwem najpopularniejszego narzędzia - WordPress?

Założenie bloga na WordPressie - od czego zacząć?


Dlaczego WordPress to tak popularne rozwiązanie dla blogerów?Wybór odpowiedniej platformy blogowej to jedno z pierwszych wyzwań, z jakimi zmierzy się każdy początkujący bloger. Spośród wielu dostępnych rozwiązań CMS to właśnie WordPress cieszy się największą popularnością. Z czego to wynika?

Przede wszystkim jest to platforma niezwykle intuicyjna i prosta w obsłudze, co sprawia, że nie mając nigdy styczności z administrowaniem strony internetowej czy sklepu, a nawet forum internetowego, każdy w ciągu kilku minut będzie doskonale rozeznany w tym, jak wdrożyć kolejne funkcjonalności oferowane przez WordPress. Mówiąc o funkcjonalnościach, nie sposób nie wspomnieć także o ogromnej liczbie wtyczek, które wzbogacą naszego bloga zarówno w obszarze estetyki, jak i funkcjonalności działania.

WordPress to także liczna społeczność, która ułatwi nam pierwsze dni w administrowaniu bloga oraz odpowie na wszelkie wątpliwości i pytania, zarówno natury technicznej, jak i merytorycznej. Jeśli wybór padł na WordPress, czas zająć się dalszymi krokami.

Wybór domeny i hostinguWybór domeny i hostingu to połączone ze sobą zadania, które determinują nie tylko wydajność naszego bloga, ale zapewniają też jego stabilność i odporność na wszelkiego rodzaju awarie. Hosting to wirtualna usługa, która zapewnia nam miejsce składowania wszelkich danych odpowiadających za sukcesywne rozbudowywanie naszego bloga. Coraz więcej usług hostingu zapewnia cały szereg dodatkowych funkcjonalności jak certyfikat SSL zabezpieczający prywatność odwiedzających, czy całodobowe wsparcie techniczne.

Wprawdzie wiele hostingów jest oferowanych bez dodatkowych kosztów, to jednak myśląc na poważnie o prowadzeniu bloga, od samego początku powinniśmy skupić się na profesjonalnych rozwiązaniach, a te zapewniane są jedynie przez płatne usługi. Domena, czyli adres naszego bloga powinien z kolei być chwytliwy, charakterystyczny i bezpośrednio związany ze specyfiką treści umieszczanych na blogu. Domena to istotny czynnik wpływający na pozycjonowanie, o czym możemy przekonać się na https://obtk.pl/seo/. Pamiętajmy przy okazji, że wybór domeny to także rozszerzenie, spośród których najbardziej trafne to uniwersalne .pl lub .com.

Instalacja aplikacji Wordpress na hostinguInstalacja aplikacji Wordpress to wyjątkowo proste zadanie, z którym poradzi sobie praktycznie każdy z nas. Istnieje kilka sposobów na to, by w ciągu kilkunastu minut móc z powodzeniem zrealizować pierwsze działania na naszym nowo otwartym blogu.

Pierwszy, najbardziej oczywisty sposób na instalację WordPressa to ściągnięcie instalatora z oficjalnej strony internetowej WordPress, a następnie przetransferowanie plików i utworzenie dedykowanej bazy danych na hostingu. Po tych czynnościach należy dalej działać zgodnie z instrukcjami instalatora i po kilku minutach proces instalacji jest gotowy. Istnieją jednak znacznie łatwiejsze sposoby instalacji aplikacji, bezpośrednio z poziomu usługi hostingu. Coraz więcej dostawców oferuje nam bezpośrednią opcję zainstalowania Wordpressa, co eliminuje potrzebę samodzielnego tworzenia bazy danych.

Motyw blogowy - jak zainstalować?Gdy nasz blog jest utworzony w pierwotnej, surowej wersji, przychodzi pora na stworzenie odpowiedniego szablonu, będącego jednocześnie głównym motywem blogu. Każdy z nas już od pierwszej chwili może wybrać jeden spośród setek bezpłatnych i gotowych motywów, które zapewnią nam estetyczną i przyjazną formę prezentacji naszych treści. Gdy nasz blog jest gotowy, czas zająć się tworzeniem treści oraz odpowiednim wypozycjonowaniem naszej witryny. W tym artykule dowiesz się, jak stworzyć bloga z odpowiednimi zasięgami.

Ważną informacją jest, że motyw ten możemy zmienić w dowolnym momencie, a gdy darmowe szablony przestają nas interesować, zawsze możemy pokusić się o zakup jednego z dostępnych płatnych rozwiązań, które zapewnią nam jeszcze większą atrakcyjność strony.