Najnowsze

• 19 września 2022
  • wyświetleń: 2822

[FOTO] Kolejny udany weekend kajakarzy czechowickiego MKS

Za nami kolejne starty zawodników sekcji kajakowej MKS Czechowice-Dziedzice. Czechowiczanie zdobyli medale podczas Akademickich Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Polski w maratonie.

Wiktor Leszczyński i Wojciech Pilarz na Akademickich Mistrzostwach Świata - 17-18.09.2022 · fot. MKS Czechowice-Dziedzice

Podczas Akademickich Mistrzostw Świata, które odbyły się w miniony weekend w Bydgoszczy, klub MKS Czechowice-Dziedzice reprezentowali Wiktor Leszczyński oraz Wojciech Pilarz. Pierwszy z zawodników zdobył złoty medal w konkurencji K1 500m oraz w K4 500m w osadzie z Bartoszem Grabowskim, Jakubem Stepunem i Przemysławem Korsakiem. Z kolei Pilarz stanął na najwyższym stopniu podium w konkurencji K4 1000m wraz z Piotrem Morawskim, Filipem Weckwertem oraz Marcinem Nowackim.

Zawodnicy MKS Czechowice-Dziedzice podczas Mistrzostw Polski w maratonie - 17-18.09.2022 · fot. MKS Czechowice-Dziedzice

17 i 18 września odbyły się również Mistrzostwa Polski w maratonie. Zawody rozegrano w Turawie. W pierwszy dzień rywalizacji Mistrzyniami Polski zostały Julia Firganek i Elvira Mykhailova w K2 juniorek mł. 10,5 km. Wicemistrzami Polski zostali Bartosz Witoszek i Szymon Witkowski w K2 młodzików 10,5 km. Patryk Stanoch w K1 juniorów mł. 14 km zajął 12. miejsce, z kolei Ania Przybyła w C1 7 km juniorek mł. po zaciętej i trudnej walce z ciężkimi warunkami niestety nie ukończyła wyścigu.

W niedzielę, w konkurencji K1 3,5 km seniorów z jedną przenoską Valerii Vichev zdobył srebrny medal, Dawid Byrdek wywalczył brązowy krążek. W C1 juniorów 17 km Bartosz Wizner zdobył srebrny medal. W konkurencji K2 28 km seniorów srebro powędrowało do Dawida Janusza i Igora Drewniaka, a brąz zdobyli Valerii Vichev i Jakub Wizner.

W K1 short Dominik Starowicz zajął 12. miejsce, w K1 juniorów 21 km Artem Mahrynchuk był 8., a Nazar Bilous 11. W C1 młodzików 8. na nietypowym dystansie w nietypowym wyścigu Jakub Matulewicz zajął 4. miejsce.