Najnowsze

  • 22 listopada 2022
  • wyświetleń: 4545

Sukces uczniów SP nr 10 w ogólnopolskim konkursie

Uczniowie klasy 2a ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach otrzymali wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie "Kierunek - Bezpieczeństwo". Dzięki temu do czechowickiej placówki trafi sprzęt do ćwiczeń na świeżym powietrzu o wartości 5 000 zł.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach · fot. facebook.com/nasza10czdz


W konkursie "Kierunek - Bezpieczeństwo" zorganizowanym w ramach Kampanii Kolejowe ABC II realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego wpłynęło ponad 4114 prac. Projekty przygotowało łącznie aż 40 454 uczniów z klas I-VI z 2364 szkół podstawowych z całej Polski.

- Członkowie jury stanęli przed niezwykle trudnym zadaniem ze względu na ogromną liczbę zgłoszonych prac, które prezentowały bardzo wysoki poziom. Po długich obradach Komisja Konkursowa najwyżej oceniła makietę, która wyróżnia się pod względem estetyki wykonania, zawiera walor edukacyjny, jest oryginalna i pokazuje niesamowitą pomysłowość autorów - mówią organizatorzy konkursu.

Zwycięzcami konkursu "Kierunek - Bezpieczeństwo" zostali uczniowie z klasy 2c ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Wyplera w Rudzie Śląskiej. Dzięki pracy zespołowej uczniowie wygrali dla szkoły plac do zabaw i ćwiczeń o wartości 20 000 zł, wyjazd na zieloną szkołę oraz włączenie ich pracy do wideomappingu 3D, który zostanie wyświetlony już wkrótce, 3 grudnia 2022 r. na budynku dworca Wrocław Główny podczas imprezy edukacyjnej organizowanej w ramach Kampanii Kolejowe ABC II.

Ponadto jury przyznało również pięć wyróżnień, które trafią do klasy 3c z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy, zespołu świetlicowego nr 4 z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach, klasy 1 a ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 105 im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Krakowie, klasy 5 ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Baonu "Nadbużańskiego" Armii Krajowej w Łochowie oraz klasy 2a ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

Każda z wyróżnionych szkół otrzyma sprzęt do ćwiczeń na świeżym powietrzu o wartości 5 000 zł.

Dodatkowo Komisja Konkursowa nagrodziła specjalnym wyróżnieniem kolejne pięć zespołów, które wywalczyły dla swoich szkół możliwość realizacji zajęć edukacyjnych organizowanych w ramach Kampanii Kolejowe ABC II w pierwszym kwartale 2023 roku.

W skład Komisji Konkursowej weszli:
  • dr inż. Ignacy Góra - Prezes Urzędu Transportu Kolejowego - Przewodniczący Komisji,
  • Marcin Trela - Wiceprezes Urzędu Transportu Kolejowego,
  • Małgorzata Kalata - Dyrektor Generalny Urzędu Transportu Kolejowego,
  • Karol Kłosowski - Dyrektor Departamentu Przewozów Pasażerskich Urzędu Transportu Kolejowego,
  • Natalia Krapacz - Zastępca Dyrektora Departamentu Przewozów Pasażerskich Urzędu Transportu Kolejowego,
  • Monika Perkowska - psycholog dziecięcy,
  • Beata Janiszewska - specjalista ds. wideomappingu.

mp / czecho.pl

źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.