czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najnowsze

  • 30 listopada 2022
  • 5 grudnia 2022
  • wyświetleń: 5677

Węgiel po preferencyjnej cenie. Ruszyła dystrybucja

Gmina Czechowice-Dziedzice przystąpiła do dystrybucji węgla kamiennego. Jak poinformował czechowicki Urząd Miejski osoby, które złożyły wniosek na preferencyjny zakup paliwa stałego zostaną poinformowani telefonicznie o terminie zgłoszenia się do urzędu, konieczności dokonania płatności oraz terminie odbioru węgla.

Reklama

Węgiel po preferencyjnej cenie. Ruszyła dystrybucja
Węgiel po preferencyjnej cenie. Ruszyła dystrybucja · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Jak wygląda procedura odbioru węgla? W pierwszym kroku pracownik Urzędu Miejskiego telefonicznie informuje o szczegółach procedury zakupu, według kolejności złożonych wniosków. W drugim osoba powiadomiona uiszcza opłatę za węgiel w kasie Urzędu Miejskiego - cena za 1 tonę wynosi 1 650 zł - i odbiera BON WĘGLOWY w pokoju numer 410. W ostatnim kroku odbywa się odbiór węgla na podstawie otrzymanego bonu, w wyznaczonym składzie materiałów na terenie gminy Czechowice-Dziedzice.

Dystrybucja węgla odbywa się według kolejności złożonych wniosków przez mieszkańców. Węgiel kamienny dostarcza Węglokoks Kraj S.A. z siedzibą w Piekarach-Śląskich, z kopalni Bobrek-Bytom.

Węgiel po preferencyjnej cenie. Ruszyła dystrybucja
Węgiel po preferencyjnej cenie. Ruszyła dystrybucja · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Podczas sesji Rady Miejskiej we wtorek, 29 listopada burmistrz Czechowic-Dziedzic poinformował, że do tej pory gmina przyjęła 510 wniosków na węgiel w preferencyjnej cenie, na łącznie 800 ton tego surowca. Obecnie gmina Czechowice-Dziedzice ma podpisaną umowę z firmą Węglokoks-Kraj na 500 ton węgla.

Operatorami dystrybucji węgla w gminie Czechowice-Dziedzice są firma Cyroń, która posiada swój skład przy ulicy Górniczej, oraz firma Józefa Kisiały, który posiada dwa składy węglowe: przy ulicy Legionów 187 w Czechowicach-Dziedzicach oraz ulicy Zabrzeskiej 7 w Ligocie. Według stanu na dzień 29 listopada obydwie firmy posiadają w swoich zasobach 100 ton węgla, który został im dostarczony w ostatnich dniach: 25 ton orzecha, 25 kostki a także 50 ton ekogroszku.

- Cena 1650 złotych za tonę przy cenie zakupu 1500 złotych to najniższa cena, jaka jest na rynku. Bielsko-Biała i Pszczyna mają podobną cenę. To jest, można tak powiedzieć, prezent świąteczny tych dwóch przedsiębiorców - oni sami powiedzieli, że oni na tym nie zarobią. Te 150 złotych to pokrycie kosztów transportu - dostarczenia węgla z kopalni Bobrek do naszej gminy - powiedział burmistrz Marian Błachut podczas sesji czechowickiej Rady Miejskiej.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.