czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najnowsze

  • 1 grudnia 2022
  • wyświetleń: 322

Jakie łóżko wybrać do sypialni?

Materiał partnera:

Jeśli planujesz remont i zastanawiasz się jakie łóżko do sypialni wybrać, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Linkhouse


Łóżko to niewątpliwie najważniejszy element sypialni. Źle dobrane łóżko może zaburzać wystrój sypialni, a co gorsza obniży komfort snu. Dlatego też warto wiedzieć jakie łóżko wybrać, abyśmy mogli dobrze się wysypiać i prawidłowo funkcjonować. Dotyczy to nie tylko wielkości samego łóżka czy jego wysokości, ale również odpowiedniego materaca.

Jakie łóżko do sypialni wybrać?Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na wymiary łóżka. Standardowe łóżko dla dwóch osób powinno mieć 180-200 cm szerokości oraz co najmniej 200 cm długości, chociaż wysokie osoby powinny wybrać dłuższe łóżko. Z długością z reguły nie ma problemu, gdyż w większości modeli jest wystandaryzowana. Jednak musimy zwrócić uwagę na szerokość, gdyż wiele z łóżek dla dwóch osób ma zaledwie 140-160 cm szerokości. Oczywiście takie wymiary łóżka będą koniecznością, jeśli mamy małą sypialnię. Jeśli jesteśmy sami, możemy zdecydować się na łóżko dla singla, którego szerokość to około 100-120 cm. Niemniej jednak warto kupić od razu większe łóżko dla dwóch osób. W większej sypialni możemy sobie pozwolić na duże łóżko King size, o wymiarach większych niż 200x200 cm.

Kolejną kwestią jest wysokość łóżka, gdyż wpływa to na komfort użytkowania. Wyższe łóżko pozwala nam swobodnie się położyć, co jest dobre dla osób z bólami kręgosłupa, jak i dla starszych. Wysokie łóżko jest komfortowe, a w dodatku pod spodem może znajdować się miejsce do przechowywania, chociażby w formie szuflad. To dobre rozwiązanie w małych i średnich sypialniach, gdyż możemy przechowywać w łóżku zapasową kołdrę, pościel czy inne większe rzeczy, które nie mieszczą się w szafie. Godnym rozważenia pomysłem może być łóżko kontynentalne, które jest znacznie wyższe niż zwykłe łóżko, a także ma przestrzeń do przechowywania. Takie łóżko nie tylko wygląda luksusowo, ale również jest praktyczne i wygodne. Oczywiście kluczowy będzie odpowiedni materac, który musimy dopasować do własnych potrzeb.

Wybór materaca jest ważny, gdyż to właśnie na nim będziemy spać. Częstym błędem jest kupowanie zbyt miękkich materacy, gdyż wydaje się to dobre. Niestety zbyt miękki bądź twardy materac negatywnie wpłynie na sen, przez co obudzimy się zmęczeni. Warto kupić twardszy materac, gdyż taki jest zdrowszy dla kręgosłupa. Udając się do sklepu meblowego możemy położyć się na materacu, dzięki czemu zobaczymy czy twardość jest odpowiednia dla nas. Nie zapominajmy o wyborze odpowiedniej pościeli, która powinna być miła w dotyku i dopasowana do wielkości łóżka. Dla przykładu na rynku znajdziemy wystandaryzowane wymiary prześcieradeł i zakup za małego będzie dla nas sporym problemem. Wygodą może być w tym przypadku prześcieradło z gumką, które jest rozciągliwe. Podobnie ważnym aspektem będzie rozmiar kołdry. W końcu nie ma nic bardziej frustrującego niż zbyt mała kołdra, którą nie jesteśmy w stanie się przykryć. Z kolei zbyt duża kołdra nie będzie najlepszym wyborem, gdyż może spadać z łóżka podczas snu.