czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najnowsze

  • 6 grudnia 2022
  • wyświetleń: 350

Nie tylko w formie parkietu. Nowoczesne wydanie płytek w jodełkę

Materiał partnera:

Jodełka wielu osobom kojarzy się tylko i wyłącznie z laminowanym parkietem w mieszkaniach ulokowanych w wielkich płytach z czasów PRL. Tymczasem ponownie obserwuje się jej powrót w zupełnie nowej formie i zastosowaniu. Płytki układane w jodełkę wykonywane są dziś z betonu architektonicznego; układane na ścianach w pomieszczeniach takich jak kuchnia, salon czy łazienka, nadają wnętrzom charakteru i optycznie je powiększają. Odświeżona wersja tradycyjnej jodełki wpisała się w gusta architektów i ich klientów na tyle, że coraz częściej możemy spotkać zastosowanie jodełki w wielu nowoczesnych projektach. Oryginalne koncepty z wykorzystaniem płytek w jodełkę cieszą się dziś ogromną popularnością - podbijając serca osób, które pragną awangardowego wnętrza z charakterem.

14   VHCT   płytki jodełka


Płytki jodełka w salonie, kuchni i łazience, czyli kilka słów o ich zastosowaniuPłytki ułożone we francuską jodełkę to kwintesencja elegancji, dobrego smaku oraz wyszukanego gustu. Nic więc dziwnego, że prostokątne płytki przywodzące na myśl groty strzał zrobiły prawdziwe zamieszanie w aranżacji wnętrz. Najczęściej zobaczyć je można w salonie, dokładnie na ścianie telewizyjnej, dzięki czemu nadają jej trójwymiarowości, a także stanowią doskonały element ozdobny. W pomieszczeniu takim jak kuchnia świetnie sprawdza się na ścianach bezpośrednio przy blacie roboczym, natomiast to właśnie łazienka daje projektantom szerokie pole do popisu, jeżeli chodzi o zastosowanie w pomieszczeniu płytek w jodełkę. www.vhct.pl/beton-architektoniczny/plytki-scienne-jodelka/ na ścianie w łazience to rozwiązanie nad wyraz praktyczne, ze względu na ich łatwość w czyszczeniu i odporność na wysokie temperatury (po odpowiedniej impregnacji). Tego rodzaju dodatek z pewnością nada pomieszczeniu charakteru, natomiast dzięki różnorodności kolorów każdy znajdzie coś dla siebie. Motyw jodełki w łazience doskonale współgra z armaturą o prostych kształtach i minimalistycznymi meblami. Beton architektoniczny, z którego obecnie produkuje się płytki, jest materiałem niebywale plastycznym i podatnym na formę, dzięki czemu obecnie spotkać można kilka rodzajów jodełek. Przykładem są płytki jodełka VHCT - producent wyrobów z betonu architektonicznego podkreśla ich wysoką jakość połączoną z funkcjonalnością. Dodatkowo na stronie internetowej firmy znaleźć można liczne inspiracje z zastosowaniem płytek w jodełkę.

Płytki w jodełkę i ich uniwersalność - z czym je łączyć?Oprócz optycznego powiększania wnętrz płytki układane w jodełkę doskonale współgrają z innymi powierzchniami, między innymi drewnem naturalnym! Te połączenie uchodzi za jedno z najpopularniejszych i bardzo postępowych. Nie od dziś jednak wiadomo, że beton łączy się znakomicie z elementami przyrody, co ukazał już brutalizm we wnętrzach pełnych roślin. Jodełkę można układać zarówno w pionie, jak i poziomie - w nowoczesnych wnętrzach wszelkie chwyty są dozwolone, dzięki czemu można oddać prawdziwy popis swojej kreatywności. Płytki w jodełkę potrafią całkowicie odmienić charakter pomieszczenia i nadać mu głębi, natomiast fakt, że można zastosować je właściwie wszędzie pozwala na uzyskanie awangardowego wnętrza, nie naruszając przy tym budżetu.