czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najnowsze

  • 5 grudnia 2022
  • wyświetleń: 365

O czym warto pamiętać, inwestując w mieszkania?

Materiał partnera:

Inwestycje w nieruchomości mają wiele zalet. Dobrze usytuowane lokale niemal nigdy nie tracą na wartości, a z czasem zaczynają się wręcz cieszyć coraz większym zainteresowaniem. Wynajmując mieszkania, można uzyskać stosunkowo wysoką stopę zwrotu, nawet uwzględniając koszt kredytu. Aby jednak osiąganie takich rezultatów było możliwe, inwestor powinien wykazywać się znajomością specyfiki rynku nieruchomości i wiedzieć, jak wybrać mieszkanie, by przyciągać najemców i potencjalnych kupujących. Oto kilka wskazówek, dzięki którym łatwiej odnajdziesz się w roli inwestora.

mieszkanie


Określ grupę docelowąNiezależnie od tego, czy planujesz zakup mieszkania w celu jego późniejszej odsprzedaży, czy też masz zamiar je wynajmować, upewnij się, że życie w wybranym lokalu na pewno spełnia oczekiwania Twojej grupy docelowej. Innego rodzaju wymagania mieć będą pracujący single, innego zaś rodziny z kilkorgiem dzieci. Wybierając obiekt, miej na uwadze potrzeby przyszłych mieszkańców obiektu. Dzięki temu będziesz wiedzieć także, czego potencjalny kupujący szuka w nieruchomościach - z takimi informacjami łatwiej dopasujesz ofertę do potrzeb danej grupy.

Rozsądnie wybierz lokalizację nieruchomościKażdy chciałby mieszkać w centrum miasta, ale z dala od miejskiego zgiełku. Niestety, znalezienie mieszkania, które spełniałoby oba te warunki, nie jest możliwe. Nie znaczy to jednak, że na rynku brak ciekawych lokacji, które pozwalają mieć łatwy i szybki dostęp do najważniejszych punktów handlowych i usługowych, a przy tym umożliwiają cieszenie się ciszą i spokojem niezależnie od pory dnia.

Atrakcyjnym kompromisem między bliskością miasta a spokojem zielonej okolicy są na przykład osiedla położone na obrzeżach dużych miast. Jeśli obszary te są dobrze skomunikowane z resztą metropolii, dojazd do centrum nie zajmie zbyt długo. Bardzo ciekawą propozycją są lokale położone na terenie mniejszych miast sąsiadujących z tymi dużo większymi. Mogą to być na przykład republikawnetrz.pl/mieszkania-i-apartamenty-w-sprzedazy/osiedle-laguna/. To niewielkie, znajdujące się w pobliżu Wrocławia miasto daje wiele możliwości. Jego mieszkańcy mogą korzystać z dostępu do najważniejszych punktów handlowych i usługowych w najbliżej okolicy, w Siechnicach znajduje się także szkoła podstawowa oraz placówki medyczne. W razie potrzeby zawsze można jednak udać się do pobliskiego Wrocławia — z Siechnic dojedziemy tam nawet w kilkanaście minut.

Zadbaj o nowoczesność i ekologiczne rozwiązaniaW kwestii jakości nie warto chadzać na kompromisy - jeśli nie chcesz ponosić kosztów remontu od razu po zakupie, upewnij się, że kupowane przez Ciebie mieszkanie to miejsce, w którym można żyć komfortowo i nie martwić się o stan kluczowych elementów lokalu. Na baczności powinny się mieć w szczególności osoby, które inwestują w mieszkania pozyskiwane z rynku wtórnego. Często mierzą się one z ukrytymi przez poprzedniego właściciela usterkami, które ukazują się dopiero po jakimś czasie. Jeśli zatem nie chcesz ryzykować, że koszta remontu przekreślą opłacalność inwestycji, postaw na mieszkanie z rynku pierwotnego, kupione bezpośrednio od dewelopera.