czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najnowsze

  • 6 grudnia 2022
  • wyświetleń: 597

Słuchawka prysznicowa z uchwytem - jaką wybrać, by zachować piękno i funkcjonalność kabiny prysznicowej?

Materiał partnera:

Armatura prysznicowa to przede wszystkim urządzenia i elementy użytkowe. Nie mogą być jednak w pełni funkcjonalne, jeśli ich estetyka nie będzie zadowalająca. Jedną z funkcji armatury jest przecież podnoszenie estetyki wnętrza tak samej kabiny prysznicowej, jak całej łazienki. Jedną z kluczowych kwestii jest dobór odpowiedniej słuchawki prysznicowej z uchwytem. Jak ją wybrać, aby odpowiadała potrzebom domowników i podkreślała styl, w którym urządzona jest (lub zostanie) łazienka?

sluchawkaprysznicowa


Rodzaje słuchawek prysznicowych z uchwytemZarówno modele słuchawek, jak i uchwytów, różnią się między sobą dosyć znacznie. Najprostszy rodzaj słuchawki to słuchawka prysznicowa z uchwytem, która ma wyłącznie jeden tryb działania. Jej główka jest prosta, a typu strumienia wody, który się z niej wydobywa, nie można zmienić. Ten podstawowy rodzaj słuchawki wystarczy w zupełności osobom, które nie potrzebują dodatkowych trybów, na przykład do masażu czy wspomagających rehabilitację kończyn.

Dla osób, które potrzebują nieco szerszego zakresu trybów działania, producenci przygotowują słuchawki z główkami o wielu funkcjach. Wystarczy zmienić ustawienia czy położenie specjalnej obręczy/tarczy w główce, a zaczyna ona tryskać innym strumieniem. Bardzo rozbudowane słuchawki mają ich do nawet kilkunastu!

Dodatkowo wiele ze słuchawek z uchwytami jest także wyposażona w system utrudniający osiadanie kamienia. Dzięki niemu słuchawka pozostaje sprawna przez o wiele dłuższy czas niż podobny model, ale pozbawiony tego systemu. Słuchawka z systemem umożliwia bardzo proste, szybkie i nieinwazyjne wykruszenie kamienia z otworów, przez które spływa woda.

W przypadku słuchawek z uchwytami trzeba także zdecydować, który rodzaj uchwytu będzie odpowiedni. Do zestawu dołączane są między innymi uchwyty przesuwne z drążkami. Pozwalają na umieszczenie słuchawki w uchwycie i późniejszą regulację jego wysokości, by odpowiednio ją dopasować do wzrostu osoby korzystającej z prysznica. Wiele modeli jest także wyposażonych w deszczownice, które znajdują się nad uchwytem na słuchawkę prysznicową. Występują w wielu formach - od okrągłych, przez kwadratowe, aż po zupełnie niestandardowe. Minimalistyczne, bądź rozbudowane.

sluchawkaprysznicowazuchwytem


Słuchawka prysznicowa z uchwytem a estetyka - modeleSłuchawki prysznicowe, czy to jednofunkcyjne, czy wielofunkcyjne, nie wyglądają zawsze tak samo. Czasem nie przypominają nawet swoim designem słuchawki, przybierając zupełnie oryginalne i niestandardowe formy. Klasyczne słuchawki są zakończone owalną główką, a dziurki mają ułożone w okręgach koncentrujących się ku środkowi. To jednak nie wszystkie rodzaje słuchawek!

Minimaliści z pewnością docenią rączki, których design przypomina bardziej słupek. Na jego końcu znajduje się strefa, z której tryska woda, jednak otwory nie są ułożone w okręgi, a w kolumny i rzędy. Inny typ to słuchawka zakończona kwadratowo. W niej otwory na wodę są często układane okręgami, ale występują także ułożone w rzędy i kolumny na planie kwadratu. Słupki mają zazwyczaj jedną funkcję, pozostałe słuchawki mogą mieć ich kilka.

Ostatnia kwestia to dobór koloru. Słuchawki ze stali typu inox mają srebrną barwę i będą zawsze dobrym, jednak bezpiecznym i przewidywalnym wyborem. Przy projektowaniu łazienki o większej oryginalności warto pomyśleć o innych barwach - czarnej czy złotej. Byle dopasować ją do designu prysznica i wystroju łazienki. Wtedy wszystko powinno ze sobą harmonizować, sprawnie funkcjonować i zachwycać!