czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najnowsze

  • 25 stycznia 2023
  • wyświetleń: 254

Przygotowanie miejsca do pracy zdalnej - podstawa do zdrowej i przyjemnej pracy!

Materiał partnera:

Praca z domu ma swoje zalety i wady. Jeśli chcemy czerpać z niej więcej korzyści i przez cały czas czuć się komfortowo, zadbajmy o stworzenie przyjemnej przestrzeni, która nam to ułatwi. Odpowiednio przygotowane miejsce do pracy będzie nas motywować do działania. Na co zwrócić uwagę podczas urządzania home office'u?

praca zdalna mieszkanie


Przestronne biurkoErgonomiczna przestrzeń umożliwia komfortowe wykonywanie obowiązków, dlatego trzeba dobrze przemyśleć, gdzie znajdzie się nasze domowe biuro. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wyznaczenie osobnego pomieszczenia i przeniesienie tam potrzebnych rzeczy lub zakup nowego wyposażenia. Jeśli nie mamy takiej możliwości, dobrze sprawdzi się także rzadziej używana część pokoju, gdzie będziemy mogli liczyć na trochę wolnej przestrzeni i ciszę. Aby stworzyć komfortowe miejsce do pracy zdalnej, przede wszystkim będziemy potrzebować biurka, przy którym spędzimy większość naszego czasu. Powinno być przestronne, dzięki czemu nie zabraknie nam powierzchni na wszystkie potrzebne elementy, takie jak monitor lub laptop, klawiaturę, myszkę i inne akcesoria. Długotrwałe siedzenie w jednym miejscu może prowadzić do bólu nóg czy problemów z kręgosłupem, dlatego warto zadbać o biurko z regulowaną wysokością. W ten sposób będziemy mogli płynnie dostosować jego wymiary do naszych potrzeb i stać przy stanowisku pracy.

Wygodny i ergonomiczny fotel biurowyKolejną ważną częścią domowego biura jest właściwy fotel lub krzesło biurowe. Wyprofilowane oparcie i regulowane podłokietniki sprawdzą się najlepiej podczas pełnowymiarowego trybu pracy. Komfortowe siedzenie zadba o zdrową sylwetkę i pozwoli skupić się na wykonywanych obowiązkach. Stabilna funkcja odchylenia i regulowana wysokość krzesła to dodatkowe zalety, na które warto zwrócić uwagę.

Kluczowe elementy aranżacjiPoza wcześniej wspomnianym wyposażeniem biura warto zadbać o odpowiednie oświetlenie. O lepsze samopoczucie w ciągu dnia zadbamy, jeśli ustawimy nasze stanowisko bliżej okna - światło naturalne wpłynie na wyższy poziom naszej energii. Poza tym należy zapewnić sobie funkcjonalne oświetlenie, dzięki któremu nasz wzrok szybko się nie zmęczy. Najlepiej sprawdzi się zimna lub neutralna barwa światła. Lampka biurowa nie zajmie dużo miejsca na biurku, a poprawi jakość pracy i będzie miała pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Poza tym pamiętajmy, żeby umieścić monitor na odpowiedniej wysokości, która będzie najkorzystniejsza dla naszych oczu.

mezczynza w trakcie pracy zdalnej


Spokojne miejsce pracyPracując zdalnie w domu, może rozpraszać nas więcej rzeczy niż w typowym biurze, gdzie każdy jest zajęty swoimi obowiązkami. Pamiętajmy, że optymalne wykonywanie zadań jest ważne, zwłaszcza jeśli nie chcemy marnować swojego czasu. Dlatego warto wyłączyć niepotrzebne powiadomienia w telefonie i zadbać o porządek w przestrzeni, w której się znajdujemy. Pomoże to w zapomnieniu o sprawach życia prywatnego, a cała nasza uwaga przypadnie wtedy obowiązkom z pracy. Jeśli nie przebywamy w domu sami i nie jesteśmy w stanie uniknąć dochodzących do nas głosów i dźwięków, warto zaopatrzyć się w specjalne słuchawki wyciszające.

Gdzie szukać pracy zdalnej?Wiele ogłoszeń na rynku pracy to obecnie oferty z trybem zdalnym, dlatego nie powinniśmy mieć większego kłopotu przy znalezieniu stałego zatrudnienia. Jeśli interesuje nas wykonywanie obowiązków z domu, zwróćmy uwagę na warunki, które oferuje nasze miasto. Jeśli okażą się dla nas niewystarczające, nie musimy się tym martwić, tryb zdalny umożliwia pracę dla dowolnej firmy z całego kraju. Poszukiwania stałego zatrudnienia warto zacząć od zapoznania się z rynkiem pracy w mieście oferującym dużo możliwości. Przykładowo w Bielsku-Białej poszukiwani są specjaliści z branży IT (np. analitycy lub testerzy oprogramowania), którzy należą do jednej z najlepiej zarabiających grup. Na wysokie wynagrodzenie mogą liczyć także pracownicy z sektora informacji i komunikacji. Wiele ciekawych ofert z Bielska-Białej można przeglądać na GoWork.pl. Pamiętajmy jednak, że nie musimy ograniczać się do naszej okolicy lub jednego województwa, praca zdalna otwiera przed nami wiele innych możliwości.