czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najnowsze

  • 26 stycznia 2023
  • wyświetleń: 292

Projektowanie nowoczesnych stron internetowych

Materiał partnera:

W projektowaniu nowoczesnych stron internetowych nie chodzi tylko o efekt wizualny, ale o to, jak dobrze działa twoja witryna. W tym artykule wyjaśnię, co rozumiem przez "nowoczesny" i dlaczego ważne jest, aby myśleć nie tylko o zaprojektowaniu ładnego interfejsu.

nowoczesne strony internetowe


To coś więcej niż tylko projekt wizualnyTworzenie nowoczesnych stron internetowych to coś więcej niż tylko projekt wizualny. Projektowanie stron dotyczy sposobu działania witryny, doświadczenia użytkownika, treści i użyteczności. Oznacza to również upewnienie się, że twoja witryna jest dostępna dla wszystkich - w tym dla osób niepełnosprawnych, które mogą korzystać z technologii wspomagających, takich jak czytniki ekranu lub alternatywne klawiatury do poruszania się po witrynach.

UX (User Experience) musi być sercem każdej tworzonej witrynyUX to coś więcej niż tylko wygląd. UX dotyczy tego, jak działa witryna i jak użytkownicy wchodzą z nią w interakcję. Chodzi o upewnienie się, że wszystko w twojej witrynie ma dla nich sens, aby mogli łatwo znaleźć to, czego szukają i używać tego bez frustracji lub dezorientacji.

Jeśli chcesz, aby twoja witryna odniosła sukces, musisz upewnić się, że myślisz o doświadczeniach użytkowników od początku do końca w całym procesie projektowania - a to oznacza zrozumienie, co tak naprawdę oznacza UX, zanim przystąpisz do jakiejkolwiek rzeczywistej pracy!

Świetna witryna internetowa to znacznie więcej niż tylko wygląd — to także sposób, w jaki działaProjekt twojej witryny jest ważny, ale nie jest jedyną rzeczą, która ma znaczenie. Twoja strona internetowa musi działać intuicyjnie. Doświadczenie użytkownika (UX) twojej witryny jest tak samo ważne jak jej wygląd. Jeśli odwiedzający nie mogą łatwo znaleźć tego, czego szukają i łatwo poruszać się po witrynie, szybko z niej wyjdą — a to oznacza brak nowych klientów!

Projektowanie stron internetowych dla mobilnego świataProjektowanie na urządzenia mobilne to ogromne wyzwanie. Przeciętny rozmiar ekranu nowoczesnych smartfonów to 5-6 cali, co oznacza, że ​​trudno jest obsługiwać go jedną ręką, a oczekiwania użytkowników są inne niż użytkowników komputerów stacjonarnych.

Na przykład nie możesz oczekiwać, że ktoś, kto cały dzień korzysta z telefonu, przejrzy całą zawartość twojej witryny, gdy szuka szybkich odpowiedzi lub sposobów na szybkie zaangażowanie się w twoją markę. Jeśli chcesz, aby pozostali w twojej witrynie dłużej, upewnij się, że zapewniasz wartość każdej odwiedzanej przez nich stronie, oferując coś wyjątkowego, co zachęci ich do pozostania na dłużej (i miejmy nadzieję, że zostanie klientami).

Projektowanie zorientowane na urządzenia mobilne to krok naprzódProjektowanie zorientowane na urządzenia mobilne to sposób myślenia o doświadczeniu użytkownika. Chodzi o upewnienie się, że projektujesz dla właściwego urządzenia, a nie tylko założenie, że ludzie zawsze będą używać swojego komputera stacjonarnego lub laptopa. Ponieważ wkraczamy w epokę, w której więcej osób korzysta z urządzeń mobilnych niż kiedykolwiek wcześniej, ważne jest, abyśmy zastanowili się, jak zoptymalizować nasze strony internetowe pod kątem tych i innych urządzeń. Projektowanie zorientowane na urządzenia mobilne istnieje już od jakiegoś czasu, ale wielu projektantów nadal nie robi tego właściwie — lub robi to nieprawidłowo i ostatecznie tworzy słabe wrażenia, które nie są responsywne ani użyteczne na każdym urządzeniu.

Podsumowując ...Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć podstawy zagadnienia jakim jest projektowanie nowoczesnych stron internetowych. Nie chodzi tylko o estetykę, ale także o wygodę użytkownika i dostępność. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.midasmedia.pl/strony-internetowe-projektowanie-stron.