czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najnowsze

  • 3 lutego 2023
  • wyświetleń: 3140

[FOTO] Interwencja 5 zastępów straży pożarnej przy ul. Waryńskiego

Pięć zastępów straży pożarnej interweniowało w czwartek, 2 lutego około godziny 18.30 przy ul. Waryńskiego w Zabrzegu. Strażaków zadysponowano do zadymienia w budynku jednorodzinnym.

Reklama

Interwencja straży pożarnej przy ul. Waryńskiego w Czechowicach-Dziedzicach - 2.02.2023 · fot. OSP Lipowiec; OSP Dziedzice


Po dotarciu strażaków na miejsce stwierdzono, że w pomieszczeniu kuchennym, ze starego nieużytkowanego pieca węglowego, wydobywa się dym.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przewietrzeniu pomieszczeń. Stwierdzono, że doszło do rozszczelnienia przewodu kominowego spalinowego pieca centralnego ogrzewania, który wygaszono, a znajdujące się w jego wnętrzu paliwo wyniesiono na zewnątrz budynku i przelano wodą. Sprawdzono przewód kominowy kamerą termowizyjną - nie stwierdzono zagrożenia, a także budynek pod kątem obecności CO - pomiar wykazał 0 PPM.

Miejsce zdarzenia przekazano właścicielce o godzinie 19.05 z zaleceniami. Nikt nie został poszkodowany. Na miejscu interweniowało 5 zastępów straży pożarnej: dwa z Posterunku Zamiejscowego PSP w Czechowicach-Dziedzicach oraz po jednym z OSP w Zabrzegu, OSP Dziedzice oraz OSP Lipowiec.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.