czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najnowsze

  • 7 lutego 2023
  • wyświetleń: 589

Projekt powiatu inwestycją z perspektywą? Trwa głosowanie

Czy jest to inwestycja z perspektywą? Do 10 lutego trwa głosowanie w konkursie, w którym znalazł się projekt prowadzony przez powiat bielski. Dzięki przedsięwzięciu, wartemu ponad 42 mln zł mieszkańcy mogą więcej spraw geodezyjnych załatwiać przez Internet.

Reklama

Starostwo, powiat bielski, piastowska
Projekt powiatu inwestycją z perspektywą? Trwa głosowanie · fot. mp / czecho.pl


Geodezyjne e-usługi nie mają tajemnic przed geodetami, rzeczoznawcami majątkowymi, czy projektantami. Dzięki zrealizowanemu projektowi, wśród odbiorców powiatowego Geoportalu jest coraz więcej samych mieszkańców, którzy chcą np. kupić/sprzedać działkę. Bez udziału urzędnika można kupić i pobrać niektóre dokumenty np. mapy.

Warto wiedzieć, że wniosek składany przez Geoportal jest szybciej realizowany, bo trafia bezpośrednio do wydziału geodezyjno-kartograficznego bielskiego starostwa. Aby skorzystać z geodezyjnych e-usług wystarczy wejść na stronę internetową powiatu bielskiego i "zjechać" na sam dół strony, gdzie znajduje się ikona- Geoportal.

Nowe większe możliwości to efekt zrealizowania dużego kilkuletniego projektu, którego liderem był powiat bielski. Uczestniczyło w nim w sumie 7 samorządów. Były to także: miasto Bielsko-Biała, powiat cieszyński, miasto Cieszyn, miasto Czechowice-Dziedzice, powiat żywiecki oraz województwo śląskie.

Koszt całości to ponad 42 mln zł, z czego ponad 35,5 mln pochodziło ze środków unijnych. Efektem jest powstanie Podbeskidzkiego Portalu Informacji Przestrzennej. Mieszkańcy mogą z jednego miejsca swobodnie przechodzić do zasobów geodezyjnych konkretnych samorządów. Wystarczy połączenie z Internetem.

Konkurs Polskiej Agencji Prasowej "Inwestycja z perspektywą"" 2023 dotyczy inwestycji samorządowych, zrealizowanych dzięki środkom unijnym. Aby zagłosować na projekt powiatu bielskiego "Podniesienie jakości, dostępności oraz zwiększenie wykorzystania zasobów mapowych subregionu woj. śląskiego" wystarczy wejść tutaj i oddać głos.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.