czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najnowsze

  • 19 marca 2023
  • 20 marca 2023
  • wyświetleń: 4258

Chciał sprawdzić, jak szybko przyjadą patrole. Słono go to kosztowało

W nocy z soboty na niedzielę (18 na 19 marca) przed godziną 1.30 do dyżurnego straży miejskiej zadzwonił anonimowo mężczyzna, który zgłosił niszczenie mienia przez nieznanych sprawców na ulicy Krętej w Czechowicach-Dziedzicach, w jednym z salonów motoryzacyjnych. Następnie mężczyzna się rozłączył. Dyżurny zadysponował dwa patrole, które pojawiły się na miejscu chwilę po zgłoszeniu...

Reklama

straż miejska, radiowóz,
Chciał sprawdzić, jak szybko przyjadą patrole. Słono go to kosztowało · fot. Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach


Funkcjonariusze nie potwierdzili zdarzenia. Zamiast tego zastali na miejscu zgłaszającego 29-letniego mieszkańca naszej gminy. Oświadczył on strażnikom, że był to żart i chciał sprawdzić, jak szybko na miejsce przyjadą patrole na sygnałach. Niestety dla mężczyzny skończyło się to mandatem karnym w wysokości 500 złotych z art. 66 kodeksu wykroczeń - "Bezprawne wywołanie alarmu lub blokowanie telefonicznego numeru alarmowego".

Czechowicka straż miejska przypomina:

§ 1. Kto:

1) chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia,
2) umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefoniczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego - podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 zł.

§ 2. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1000 złotych.

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.