czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najnowsze

  • 22 marca 2023
  • wyświetleń: 872

[FOTO] Ćwiczenia ratowników PCK. Poszukiwali zaginionego drwala

Grupa Ratownictwa PCK Czechowice-Dziedzice przeprowadziła ćwiczenia terenowe dla swoich ratowników. Scenariusz zakładał brak od dwóch godzin kontaktu z drwalem pracującym w lesie.

Reklama

Ćwiczenia terenowe dla ratowników GR PCK Czechowice-Dziedzice - 17.03.2023 · fot. GR PCK Czechowice-Dziedzice


Ćwiczenia odbyły się w piątek, 17 marca. Alarm został ogłoszony o godzinie 18.05. Jak relacjonuje GR PCK Czechowice-Dziedzice, po przyjeździe ratowników na bazę zostali oni zapoznani z pierwszym etapem zadania, które polegało na dojeździe w określone miejsce i przygotowaniu punktu na przyjęcie poszkodowanego.

- Drugi etap rozpoczął się już na miejscu, gdzie koordynator działań przekazał informację oraz zdjęcia poszukiwanej osoby. Wyznaczony przez dowódcę zespół używając kamery termowizyjnej oraz noktowizora rozpoczął przeszukiwanie wyznaczonego obszaru - dodaje czechowicka Grupa Ratownictwa PCK.

Po odnalezieniu drwala należało udzielić pierwszej pomocy oraz przetransportować go do przygotowanego punktu pomocy. Ćwiczenie miało za zadanie zapoznanie nowo przyjętych ratowników z działaniami w jakich mogą brać udział.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.