czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najnowsze

  • 23 marca 2023
  • wyświetleń: 2756

Dwie drogi powiatowe zostaną przebudowane. Jest projekt i koncepcja

Fragment ulicy Sikorskiego w Zabrzegu, a także najbardziej newralgiczny odcinek ul. Mazańcowickiej doczekają się przebudowy. Dla pierwszej z dróg gotowy jest projekt, a dla drugiego - koncepcja.

Reklama

Ul. Mazańcowicka w Czechowicach-Dziedzicach - 5.09.2022
Ul. Mazańcowicka w Czechowicach-Dziedzicach - 5.09.2022 · fot. mp / czecho.pl


Jak przekazał portalowi czecho.pl Zarząd Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej, został opracowany projekt dla rozbudowy ulicy Sikorskiego w Zabrzegu, na 1,2-kilometrowym odcinku od skrzyżowania z ulicą Waryńskiego do skrzyżowania z ulicą Zabrzeską.

- Obecnie czekamy na pozwolenie na budowę. Projekt zakłada kompleksową przebudowę drogi wraz z budową chodnika na całej długości tego fragmentu - poinformował ZDP Bielsko-Biała.

Dopiero powstaje projekt rozbudowy ul. Mazańcowickiej w Czechowicach-Dziedzicach, na odcinku od ul. Ligockiej do ul. Hrabiego Kotulińskiego. Zgodnie z umową projektant ma na to czas czas do końca roku.

Warto dodać, że 7 marca, na posiedzeniu Komisji Gospodarki i Rozwoju Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach zaprezentowana została koncepcja dotycząca ul. Mazańcowickiej. - Po jej omówieniu została ona przez radnych zaakceptowana do dalszego procedowania. Na tym spotkaniu przedstawiony został także ostateczny projekt rozbudowy ul. Sikorskiego w Zabrzegu - dodaje bielski ZDP.

Jak udało nam się dowiedzieć w Zarządzie Dróg Powiatowych, terminy wykonania obu inwestycji nie są jeszcze znane, gdyż ich realizacja zależy od wysokości posiadanych środków finansowych.

- Z uwagi na ograniczone możliwości finansowe powiatu bielskiego i czechowickiej gminy, realizacja tak dużych zadań drogowych jest uwarunkowana pozyskaniem dotacji ze źródeł zewnętrznych - podsumowuje Zarząd Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.