czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najnowsze

  • 28 marca 2023
  • wyświetleń: 307

Jak wybrać meble do ogrodu? Radzimy na co zwrócić uwagę

Materiał partnera:

Ogród może być doskonale urządzoną przestrzenią, w której znajdzie się miejsce na strefę odpoczynku i relaksu, jak również rekreację, czy część dekoracyjną z kwiatami, krzewami, drzewami. Każda z tych stref kieruje się swoimi zasadami, tak samo, jak ta, w której będą znajdować się meble ogrodowe. Na co zwracać uwagę przed zakupem mebli do ogrodu? Jakie kryteria powinno się uwzględnić przy zapoznawaniu się z całą ofertą i podczas selekcji modeli idealnych dla siebie?

meble do ogrodu


Meble ogrodowe — pojedyncze, modułowe, czy w zestawie?W zależności od wielkości samego ogrodu i jego części przeznaczonej pod meble ogrodowe można zdecydować się na zakup pojedynczych elementów wyposażenia wypoczynkowego lub od razu na zestaw mebli ogrodowych. Ciekawą propozycją są również zestawy składające się z modułów — klient decyduje, jakie elementy zakupić w pierwszej kolejności, jak je ze sobą zestawić — w zależności od parametrów przestrzennych.

Jeżeli z mebli korzystać będzie nie tylko pojedyncza osoba, a całe grono rodzinne wraz z gośćmi, warto pomyśleć nad zakupem narożnika, np. jednego z tych znajdujących się na tej stronie: https://www.meblobranie.pl/ogrodowe/narozniki-ogrodowe.

Do kompletu warto zamówić stolik — kawowy bądź ten większy, przy którym można wspólnie z rodziną zjeść obiad w plenerze, czy urządzić kameralne przyjęcie pod chmurką. Ciekawą propozycją są również krzesła ogrodowe rozkładane, leżanki, fotele jednoosobowe i ławy.

Materiał — kwestia kluczowa przy wyborze mebli do ogroduMeble, które przez zdecydowaną większość czasu mają znajdować się w ogrodzie, muszą być odporne na warunki atmosferyczne, takie jak wiatr, deszcz, wilgoć, zmienne temperatury i promieniowanie UV. Każdy z tych aspektów wpływa na stan mebla, jego trwałość, wytrzymałość, potrzebę jego konserwacji, czy wymiany na nowy model.

Ciekawą propozycją mogą być np. sofy ogrodowe z technorattanu, takie jak te: https://www.meblobranie.pl/sofy-ogrodowe. Jest to rodzaj sztucznego tworzywa, które cenione jest za wysokie parametry techniczne i użytkowe. Z reguły należy do materiałów lekkich, dlatego nie ma problemu z mobilnością takich mebli i podłożem, na którym mają stać. Co więcej, są odporne na uwarunkowania pogodowe i bez najmniejszego problemu wytrzymają niejeden sezon w ogrodzie.

Inną propozycją są meble metalowe — solidne i wytrzymałe, muszą jednak być poddawane częstej konserwacji, by uchronić je przed rdzą i korozją. Warto także zastanowić się nad meblami z aluminium. Nie pojawi się na nich rdza, są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej i wytrzymują stosunkowo duże obciążenie.