Najnowsze

  • 22 maja 2023
  • 23 maja 2023
  • wyświetleń: 2319

W wielu miastach ten system to już standard. Teraz doczekało się go MZK

Na wprowadzenie tego systemu osoby korzystające z komunikacji miejskiej w Bielsku-Białej długo czekali. Bielski MZK wprowadził kolejne nowoczesne rozwiązanie - od teraz bilet na przejazd autobusem przewoźnika będzie można zakupić w mobilnym kasowniku, płacąc za niego zbliżeniowo. Warto dodać, że system działa od sierpnia ubiegłego roku w PKM Czechowice-Dziedzice.

Konferencja prasowa dotycząca wprowadzenia mobilnych kasowników w MZK Bielsko-Biała - 19.05.2023 · fot. UM Bielsko-Biała


Pasażerowie MZK Bielsko-Biała mogą już dokonywać zbliżeniowych zakupów biletów bezpośrednio na pokładzie autobusów przewoźnika. Za bilety można zapłacić zbliżeniowo kartą płatniczą, telefonem lub zegarkiem.

W prosty, intuicyjny sposób, wybierając odpowiednią cenę biletu i ilość sztuk, po zatwierdzeniu wyboru, będzie można bezdotykowo zapłacić za bilet swoją kartą płatniczą (bankomatową), telefonem lub innym urządzeniem elektronicznym (NFC). Co ważne, nie musimy czekać na wydruk biletu, ale "mamy go" w karcie płatniczej lub urządzeniu, którym dokonaliśmy płatności (np. smartfon lub zegarek).

W trakcie kontroli, w celu sprawdzenia posiadania biletu na bieżący przejazd, wystarczy przyłożyć kartę płatniczą, bądź urządzenie, którym dokonało się płatności do specjalnego czytnika, w który wyposażona będzie osoba kontrolująca. Co ważne, urządzenie kontrolujące, nie ma dostępu do danych finansowych karty, a sama transakcja zakupu i kontroli biletu jest bardzo bezpieczna.

Projekt podsumowano w piątek, 19 maja w siedzibie MZK Bielsko-Biała. Składał się on z dwóch modułów: e-sklepu, czyli zakupu biletów okresowych okresowych przez Internet na stronie http://www.bilety.mzk.bielsko.pl, a także systemu kasowników mobilnych oraz czytników kontrolerskich.

- Kasownik mobilny zamontowany jest w każdym autobusie przy drugich drzwiach. W autobusach przegubowych zamontowano 2 sztuki kasowników - przy drugich i trzecich drzwiach. Dodatkowo, w każdym autobusie znajdziecie instrukcję zakupu biletów, sprawdzenia ich ważności oraz kontroli biletowej. Jednak system jest niezwykle intuicyjny, a przy tym całkowicie bezpieczny! - poinformował Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.