Reklama

Najnowsze

  • 30 maja 2023
  • wyświetleń: 5977

[FOTO] Interwencja straży pożarnej przy ul. Węglowej

W poniedziałek, 29 maja około godziny 21.10 straż pożarna została zadysponowana na ulicę Węglową w Czechowicach-Dziedzicach, przy skrzyżowaniu z ul. Górniczą. Doszło tam do pożaru budynku gospodarczego oraz zarośli.

Interwencja straży pożarnej przy ul. Węglowej w Czechowicach-Dziedzicach - 29.05.2023 · fot. OSP Czechowice


Jak wynikało ze zgłoszenia z WCPR, na wysokości wskazanego adresu widać było silne iskrzenie z jednej z posesji, jednak nie wiadomo było, co mogło się tam palić - widok zasłaniał płot, ale w opinii osoby zgłaszającej nie było to żadne ognisko.

Interwencja straży pożarnej przy ul. Węglowej w Czechowicach-Dziedzicach - 29.05.2023 · fot. OSP Dziedzice


Po dojeździe do zdarzenia strażacy zabezpieczyli teren akcji. W wyniku rozpoznania ustalono, że ogniem objęte są tuje w żywopłocie oraz żyworośl na pergoli przy ścianie garażu wolnostojącego. Podano dwa prądy wody w natarciu - jeden na palące się krzewy i zarośla, a drugi - w obronie na garaż. Po ugaszeniu pożaru w obecności właściciela otworzono obiekt celem sprawdzenia ewentualnych zarzewi ognia. Nie stwierdzono zagrożenia pożarowego.

Działania strażaków zakończyły się około godziny 22.50. Na miejscu interweniowały dwa zastępy straży pożarnej - z OSP Dziedzice oraz OSP Czechowice - oraz patrol policji i pogotowie energetyczne.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.