Reklama

Najnowsze

  • 17 listopada 2023
  • 20 listopada 2023
  • wyświetleń: 7127

Na narty dojedziemy bezpośrednim pociągiem. Nowe weekendowe połączenie do Wisły i Ustronia

Od 10 grudnia będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy pociągów. Jedną ze zmian jest wprowadzenie nowego, bezpośredniego pociągu z Czechowic-Dziedzic do Wisły przez Ustroń.

Stok Skolnity w Wiśle, narty, narciarstwo, zima, ferie
Stok Skolnity w Wiśle - zdj.ilustracyjne · fot. www.wisla.pl


O nowym połączeniu, które będzie obsługiwane przez PKP Intercity, poinformował portal Koleje Śląska Cieszyńskiego. Będzie to pociąg "Daszyński", który najpierw dojedzie do Bielska-Białej, a później - po zmianie kierunku jazdy - do Wisły Uzdrowiska.

W związku z powyższym pociąg z Czechowic-Dziedzic odjeżdżać będzie w soboty i niedziele dwa razy - o 10.04 (odjazd do Bielska-Białej) oraz 10.41 (odjazd bezpośrednio do Wisły Uzdrowiska).

Na stację Ustroń Zdrój podróżni dotrą o 11.22, a Wisła Uzdrowisko - o 11.32. Powrotny kurs z Wisły Uzdrowiska został zaplanowany na 16.39, w Ustroniu zatrzyma się o 16.48, a w Czechowicach-Dziedzicach o 17.25.

Loading...


Przypomnijmy, od niedzieli 12 listopada bezpośredni dojazd do Wisły Głębce z Czechowic-Dziedzic jest możliwy pociągiem Kolei Śląskich. Stało się tak dzięki skróceniu jednej pary pociągów linii S6 relacji Wisła Głębce - Katowice.

Pociąg z naszego miasta odjeżdża o godzinie 10.37, aby na stacji końcowej być o 11.42. Tego połączenia nie ma w nowym rozkładzie jazdy, który zacznie obowiązywać od 10 grudnia.

Warto dodać, że pociągiem na narty będziemy mogli dojechać również z Zabrzega i z Zabrzega Czarnolesia. Będzie tak dzięki linii S6, która kursuje codziennie z Katowic do Wisły Głębce.

mp, KR / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.