Reklama

Najnowsze

  • 14 listopada 2023
  • wyświetleń: 4147

Nocna akcja strażaków w fabryce przy ul. Legionów. Doszło do pożaru pieca emalierskiego

We wtorek 14 listopada tuż przed godziną 3.00 strażacy interweniowali przy ulicy Legionów w Czechowicach-Dziedzicach. Według zgłoszenia doszło tam do pożaru pieca emalierskiego.

Interwencja straży pożarnej przy ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach- 14.11.2023
Interwencja straży pożarnej przy ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach - 14.11.2023 · fot. OSP Dziedzice


Po dojeździe zastępów strażaków na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren działań. W wyniku rozpoznania ustalono, że w zakładzie produkującym drut miedziany doszło do pożaru odciągów (chłodnic) pieca emalierskiego E02 - ogniem objęte były trzy z nich. Dwa urządzenia zostały ugaszone przez pracowników gaśnicami wodno-mgłowymi przed przyjazdem straży. Konstrukcja chłodnic to rury o średnicy 200 cm i długości około 15 metrów.

Stwierdzono brak osób poszkodowanych. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu jednej chłodnicy przy użyciu gaśnic wodno-mgłowych oraz oddymieniu pomieszczenia.

Interwencja straży pożarnej przy ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach- 14.11.2023
Interwencja straży pożarnej przy ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach - 14.11.2023 · fot. OSP Dziedzice


Pożar zlokalizowano o godzinie 3.16. Do ugaszenia ognia zużyto 11 gaśnic wodno-mgłowych o pojemności 6 litrów, będących własnością zakładu. Sprawdzono odciągi kamerą termowizyjną - nie stwierdzono zagrożenia, a także obiekt pod kątem obecności tlenku węgla - wynik pomiarów to 0 ppm.

Z informacji uzyskanej od kierownika produkcji proces technologiczny wychładzania pieca trwa od 3 do 4 godzin. Na tym, około godziny 4.00, zakończyły się działania strażaków. Na miejscu interweniowały 3 zastępy straży pożarnej - jeden z posterunku zamiejscowego PSP w Czechowicach-Dziedzicach oraz dwa z OSP Dziedzice.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.