Reklama

Najnowsze

  • 20 listopada 2023
  • wyświetleń: 268

Zimowy city break w Europie. Dokąd lecieć?

Materiał partnera:

Zima w Polsce nie rozpieszcza miłośników słońca i wysokich temperatur. Niewielka liczba godzin słonecznych w ciągu dnia oraz chłód sprawiają, że zainteresowanie city breakami na południu Europy jest wysokie. W wielu europejskich krajach można bowiem cieszyć się słońcem nawet w grudniu, styczniu i lutym. Jeśli chcesz zapomnieć o słocie, mrozie i braku słońca, sprawdź dokąd lecieć na city break w zimie.

Zimowy city break w Europie. Dokąd lecieć?


Krótka wycieczka do RzymuRzym to jedno z najpopularniejszych miast wśród turystów z całego świata. Kolebka zachodniej cywilizacji przyciąga w szczególności miłośników historii, architektury i smacznego jedzenia. Włoska kuchnia jest słynna na każdym kontynencie, a możliwość rozkoszowania się pizzą i dobrym winem sprawia, że krótki urlop ładuje akumulatory na wiele tygodni. Wyjazd do Włoch jest dobrym pomysłem również ze względu na krótki lot i wysoką dostępność połączeń z różnych miast z Polski. Dzięki temu wystarczy wybrać lot, zarezerwować parking pod lotniskiem przez Parkos, a następnie udać się na zasłużoną wycieczkę do słonecznego Rzymu.

W poszukiwaniu hiszpańskiego słońcaOd zimowej, polskiej aury można oderwać się również w Hiszpanii. Wybrzeże Atlantyku i Morza Śródziemnego nie zapewnia możliwości wylegiwania się na plaży przez cały rok, jednak łagodniejszy klimat sprawia, że w Hiszpanii można zapomnieć o śniegu, braku słońca i ujemnych temperaturach. Dobrym wyborem na city break w Hiszpanii jest zarówno Barcelona i Madryt, jak i mniejsze Alicante. W każdym z tych miast można cieszyć się większą liczbą godzin słonecznych w ciągu dnia niż w tym samym okresie w Polsce.

Zimowy city break w Europie. Dokąd lecieć?


Wiosenna aura na Wyspach KanaryjskichWyspy Kanaryjskie leżą na Oceanie Atlantyckim i cechują się wyjątkowo łagodnym klimatem. Przez całą zimę panuje na nich wiosenna aura, a deszcze padają jedynie kilkanaście dni i mają charakter opadów przelotnych. Dzięki temu turyści mogą oderwać się od zimowej aury i wypoczywać w cieple przez całe dnie. Na wyspy można lecieć już za kilkadziesiąt euro od osoby - wystarczy zarezerwować jeden z tanich lotów z lotniska Berlin Brandenburg. To ciekawa opcja zwłaszcza dla osób, które zamieszkują na zachodzie Polski i mają do Berlina kilka godzin samochodem. Dodatkowo na lotnisku Berlin Brandenburg parking znajduje się blisko terminala, dlatego do niemieckiego portu lotniczego można dotrzeć własnym samochodem.

Urlop na MaderzeMadera jest znana jako wyspa wiecznej wiosny. Łagodny klimat Madery sprawia, że wyspa przez cały rok jest zielona, a panujące na niej temperatury są znacznie przyjemniejsze niż styczniowe lub grudniowe mrozy w Polsce. Madera przyciąga w szczególności miłośników długich spacerów i przejażdżek rowerem, choć dobrze czują się na niej również turyści, którzy na własną rękę wynajmują samochód i zwiedzają kolejne zakątki wyspy.

City break w LizbonieLizbona w czasie polskiej zimy jest mniej zatłoczona niż latem, dlatego do wielu atrakcji kolejki są krótsze. W styczniu temperatury w stolicy Portugalii wynoszą średnio 15 stopni Celsjusza, a liczba godzin słonecznych wynosi 5. Dzięki temu turyści mogą wygrzać się w słońcu i oderwać się od dokuczliwego zimna. W Lizbonie można wybrać się na długi spacer brzegiem Atlantyku, gdyż nawet zimą ocean w tym regionie jest dość spokojny. Jest nad nim cieplej i mniej wietrznie niż zimą nad Bałtykiem, dlatego spacery po plażach i promenadach sprawiają sporo przyjemności. Dodatkowo nad oceanem działa wiele urokliwych knajpek, w których można bez kolejek skosztować znakomitej portugalskiej kuchni, obfitującej w owoce morza.