Reklama

Najnowsze

  • 20 listopada 2023
  • wyświetleń: 3461

W powietrzu unosił się uciążliwy zapach. Okazało się, że w piecu ktoś spala odpady meblowe

W sobotę 18 listopada w godzinach wieczornych czechowiccy strażnicy miejscy dokonali kontroli jednej z posesji przy ulicy Cienistej w Czechowicach-Dziedzicach. Interwencja miała związek z unoszącym się w powietrzu uciążliwym zapachem.

W powietrzu unosił się uciążliwy zapach. Okazało się, że w piecu ktoś spala odpady meblowe
W powietrzu unosił się uciążliwy zapach. Okazało się, że w piecu ktoś spala odpady meblowe · fot. Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach


Strażnicy po przybyciu na miejsce potwierdzili treść zgłoszenia i wytypowali budynek, z którego najprawdopodobniej dochodził zapach.

- Już po wejściu na posesję strażnicy stwierdzili przed budynkiem oraz w kotłowni spore ilości drewna pomieszanego z odpadami meblowymi, wiórowymi i lakierowanymi. Przeprowadzono kontrolę paleniska, w którym stwierdzono niedopaloną sklejkę - relacjonuje straż miejska z Czechowic-Dziedzic.

Sprawca wykroczenia został poinformowany przez strażników o zakazie spalania tego typu odpadów, a także nakazano mu przerwanie zabronionej czynności. Funkcjonariusze przekazali mu również, że niedozwolone materiały ma przebrać i zutylizować na PSZOK.

Z kontroli sporządzono protokół, a sprawcę ukarano mandatem karnym w wysokości 500 złotych za wykroczenie z art. 191 Ustawy o odpadach.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.