Najnowsze

  • 20 listopada 2023
  • 21 listopada 2023
  • wyświetleń: 1767

W Bestwinie bez zmian. Woda nadal warunkowo przydatna do spożycia

Pojawił się nowy komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bielsku-Białej z poniedziałku 20 listopada w sprawie przydatności wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi w sieci wodociągowej na terenie gminy Bestwina.

woda, kran, zlew, pwik, pim,
W Bestwinie bez zmian. Woda nadal warunkowo przydatna do spożycia · fot. Pixabay


- Na podstawie wyników badań próbek wody pobranych w środę 15 i czwartek 16 listopada, w dalszym ciągu stwierdza się liczbę mikroorganizmów przekraczającą 300 jtk/ml w 22ºC (parametr wskaźnikowy ogólna liczba mikroorganizmów w 22ºC), jak również podwyższoną wartość parametrów określonych jako mętność i barwa wody - informuje bielski sanepid.

PPIS dodał, że woda ta w dalszym ciągu uznana jest za warunkowo przydatną do spożycia - wymaga przegotowania (minimum przez 2 minuty i pozostawieniu do ostudzenia bez gwałtownego schładzania) przed jej użyciem, do celów takich jak: spożywanie, kąpiel noworodków i osób z osłabioną odpornością, mycie zębów, mycie owoców i warzyw spożywanych na surowo, mycie naczyń.

Następny komunikat zostanie wydany po uzyskaniu kolejnych wyników badań laboratoryjnych.

mp / czecho.pl

źródło: PSSE Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.