Najnowsze

  • 24 listopada 2023
  • 10 grudnia 2023
  • wyświetleń: 14415

Licytacja bajkowego obrazu zakończona! Osiągnięto 297% celu zbiórki!

Zakończyła się licytacja bajkowego obrazu stworzonego przez policjanta z Czechowic-Dziedzic, Sebastiana Kapiasa. Dzieło zostało wylicytowane za 1500 złotych, które trafiły na zrzutkę na wsparcie Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. W sumie udało się uzbierać 2 971 złotych, co stanowi 297% celu zbiórki!

Obraz stworzony przez Sebastiana Kapiasa · fot. zrzutka.pl


Czechowiczanina Sebastiana Kapiasa znacie już z łamów portalu czecho.pl. Przed laty pisaliśmy o nim w kontekście jego sukcesów sportowych, które zdobywał jako zawodnik MMA i w BJJ w klubie Black Devils. Teraz mieszkaniec naszego miasta jest policjantem o złotym sercu - stworzył bajkowy obraz, który można wylicytować w internecie, a także zbiórkę na rzecz chorych dzieci.

Na dziele, które było licytowane na portalu zrzutka.pl, można znaleźć dziesiątki bajkowych postaci. Wspomnijmy tylko o Bolku i Lolku, Myszce Miki, Minionku, "Sąsiadach", czyli Pacie i Macie, Króliku Bagsie... Jest ich naprawdę sporo.

Skąd pomysł na namalowanie takiego obrazu? - Zorganizowałem akcję na Tik Toku, gdzie każdego dnia wybierałem zaproponowaną w komentarzach postać z bajki, która towarzyszyła internautom w dzieciństwie i rysowałem ją na płótnie - opowiada Sebastian Kapias.Licytacja i zrzutka zakończyły się w niedzielę 3 grudnia. W sumie udało się zebrać 2 971 złotych, co stanowi 297% celu zbiórki! Obraz został wylicytowany za 1500 złotych, a dobrowolne wpłaty to 1471 zł.

- Jestem bardzo zadowolony z tej akcji. To pierwsza moja akcja charytatywna, ale na pewno nie ostatnia. Zbiórką zainteresowały się wszystkie lokalne gazety, śląska policja, Komenda Główna Policji, zostałem zaproszony do programu telewizyjnego w TVP3, więc akcja nabrała tempa i uświadomiła ludziom problemy dzieci cierpiących na chorobę nowotworową. Każda suma jest na wagę złota, bo koszty utrzymania Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży są ogromne. Dziękuje z całego serca każdej osobie, która wsparła ten szczytny cel - powiedział czechowiczanin portalowi czecho.pl dodając, że warszawska placówkę medyczna odwiedzi po Nowym Roku.

black devils, mma
Sebastian Kapias z drużyną Black Devils - kuca pierwszy od prawej


Sebastian Kapias to - jak sam o sobie mówi - dumny mieszkaniec Czechowic-Dziedzic. Przed kilkoma laty reprezentował nasze miasto w zawodach MMA i BBJ w klubie Black Devil. Za wyniki sportowe był został nagrodzony przez burmistrza Czechowic-Dziedzic. Obecnie pracuje jako policjant w Komendzie Powiatowej Policji w Mikołowie.

Sebastian Kapias w mundurze KPP w Mikołowie
Sebastian Kapias w mundurze KPP w Mikołowie · fot. KPP Mikołów

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.