Najnowsze

  • 23 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 1308

[FOTO] Dzień Ziemi w Centrum Edukacji Ekologicznej. Mieszkańcy zgłębiali tajniki retencji

W poniedziałek 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Hasłem tegorocznych obchodów było "Planeta kontra tworzywa sztuczne". Z tej okazji do czechowickiego Centrum Edukacji Ekologicznej zawitali mieszkańcy Czechowic-Dziedzic, którzy uczestniczyli w zajęciach dotyczących zapobiegania i adaptacji do zmian klimatycznych.

Dzień Ziemi w Centrum Edukacji Ekologicznej w Czechowicach-Dziedzicach - 22.04.2024 · fot. CEE Czechowice-Dziedzice


Czechowiczanie mieli okazję zaznajomić się ze sposobami retencjonowania i wykorzystywania wody opadowej, jakie można zastosować we własnym ogrodzie, inspirowanymi rozwiązaniami norweskimi.

Podczas praktycznej części warsztatów uczestnicy mogli zobaczyć miniatury m.in. zbiorników retencyjnych, ogrodów deszczowych w gruncie i niecek infiltracyjnych. Na koniec zajęć pomagali w budowie ogrodu deszczowego w pojemniku, który właśnie powstaje przy budynku edukacyjnym CEE.

Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne, obchodzone corocznie od ponad 50 lat. Jego rolą jest uświadamianie, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska i dbanie o naszą planetę. Dzień Ziemi został ustanowiony w 1970 roku i obecnie jest obchodzony w 192 krajach (w Polsce po raz pierwszy w 1990 roku).

mp / czecho.pl

źródło: www.cee.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.