Najnowsze
- 29 kwietnia 2026
- 1 maja 2026
- wyświetleń: 2496
Powstanie doraźna komisja Rady Miejskiej. Zajmie się nowelizacją systemu gospodarowania odpadami
Podczas sesji czechowickiej Rady Miejskiej we wtorek 28 kwietni radni podjęli uchwałę w sprawie powołania doraźnej komisji. Zajmie się ona nowelizacją systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w Gminie Czechowice-Dziedzice

Zadaniem komisji będzie dokonanie analizy funkcjonującego w gminie systemu gospodarowania odpadami komunalnymi i przedłożenie Radzie Miejskiej propozycji zmian w jego funkcjonowaniu.
W komisji zasiądą Radosław Hudziec (przewodniczący), a także Grzegorz Babij, Dariusz Czapiga, Marian Derlich, Krzysztof Jarczok, Paweł Pawlik, Łukasz Siekliński, Urszula Szostak oraz Krzysztof Szczypka.
- Wszyscy wiemy, że dynamiczny wzrost kosztów uderza w naszych mieszkańców. Debaty odbywały się na komisjach i podczas sesji - szczególnie przy ustalaniu stawki za odpady komunalne. Wiemy też, że większość tych kwot jest niezależna od nas - mówił podczas sesji Rady Miejskiej przewodniczący nowej komisji Radosław Hudziec.
Jak dodał, "głównym celem komisji będzie przede wszystkim sprawdzenie i przeanalizowanie takich zapisów, aby były jak najkorzystniejsze dla mieszkańców".
- Właśnie tym powinniśmy się zająć. Będziemy analizować kwestie funkcjonowania systemu i naszych regulaminów. Obawiam się tylko jednego - nie będziemy w stanie zrobić rewolucji, ponieważ jesteśmy zobligowani przepisami, które są nad nami - podsumował wiceprzewodniczący czechowickiej Rady Miejskiej.
Do powołania komisji odniósł się również burmistrz Marian Błachut. - Prace komisji powinny zakończyć się w czerwcu, później wchodzimy w okres wakacyjny. Wnioski powinny służyć zmianom w regulaminie, a w oparciu o niego będziemy mogli ogłosić nowy przetarg - zwrócił uwagę samorządowiec.
ZOBACZ TAKŻE
Goczałkowice-Zdrój będą miały własny PSZOK. Podpisano umowę
Kto zajmie się bieżącym oczyszczaniem miasta? Samorząd szuka wykonawcy
Gorący tematWażna zmiana w czechowickim PSZOK. Punkt będzie działał w zmienionych godzinach
List czytelnikaSami sobie gotujemy ten los, czyli rzecz o śmieceniu w Czechowicach-Dziedzicach
Gorący tematBędzie podwyżka stawki za wywóz odpadów. Uchwałę podjęto po burzliwej dyskusji
Gorący tematGmina unieważniła przetarg na wywóz odpadów. Oferty były zbyt drogie
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.






