czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najpopularniejsze

  • 29 grudnia 2012
  • 5 lutego 2013
  • wyświetleń: 24630

Bal charytatywny - zdjęcia

W sobotni wieczór (2 lutego) w Dworku Willa Eureka w Czechowicach-Dziedzicach odbył się Bal Charytatywny.

Reklama

Organizatorami byli Stowarzyszenie Nowa Inicjatywa z burmistrzem Czechowic-Dziedzic Marianem Błachutem oraz Willa Eureka. Podczas balu wystąpili: Jacek Stachursky, Saida z Bielskiej Dance Academy oraz grupa akrobatyczna.

Bal Charytatywny w Dworku Willa Eureka · fot. Agencja Fotograficzna Jurczak


Więcej zdjęć możecie znaleźć na stronie fotojurczak.pl.

- Cały dochód ze sprzedaży biletów, który wyniósł 6.160 zł oraz pieniądze z wylicytowanych przedmiotów, w kwocie 7.900 zł, trafią na wsparcie Hospicjum Domowego w Czechowicach-Dziedzicach, prowadzonego przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie "Nasza Rodzina". Całość tej kwoty, tj. 14.060 zł przekażemy na zakup środków opatrunkowych, środków pielęgnacyjnych i leków, których NFZ nie refunduje, a które znacznie poprawiają komfort pacjenta w ostatnich chwilach życia - informują organizatorzy.

Jak sami mówią: by pomagać, zwłaszcza skutecznie, trzeba działać. W myśl tej zasady, we wrześniu 2012 roku Stowarzyszenie Nowa Inicjatywa zorganizowało Koncert Charytatywny. Dzięki zaangażowaniu Burmistrza Mariana Błachuta, grona jego przyjaciół, artystów i samorządowców, którzy wspólnie wystąpili na scenie czechowickiego MDK-u, udało się stworzyć niepowtarzalne widowisko. Dzięki hojności i otwartym sercom darczyńców, dla okaleczonego w wypadku Krzysztofa Wrony udało się wówczas zebrać kwotę przeszło 17.500 złotych, która ma mu pomóc w zakupie specjalistycznej protezy nogi.

Idąc za ciosem, Stowarzyszenie Nowa Inicjatywa, postanowiło "zagrać" - tym razem organizując nie koncert, ale Bal Charytatywny - dla ludzi ciężko chorych, stojących w obliczu śmierci, pacjentów będących podopiecznymi czechowickiego Niepublicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej Salus.

- Ciężka, nieuleczalna choroba, nieuchronnie, choć czasem bardzo powoli zbliżający się kres życia, to nie tylko cierpienie fizyczne, ale i psychicznie. Dlatego Hospicjum to filozofia, polegająca na całościowym spojrzeniu na umieranie i śmierć, która uwzględnia zarówno potrzeby ich ciała, jak i duszy. Hospicjum Domowe, prowadzone przez czechowicki Salus, wydaje się być najbliższe tej idei opieki nad umierającymi. Pozwala bowiem odejść od "zinstytucjonalizowanej" śmierci w szpitalu, czy najlepszej nawet placówce hospicyjnej, na rzecz przyjaznego choremu środowiska własnej rodziny, własnego domu. Tymczasem Narodowy Fundusz Zdrowia, kontraktuje w hospicjach tylko usługi zdrowotne i to tylko w minimalnym zakresie. Na pozostałe działania, hospicja muszą szukać środków finansowych na własną rękę - czytamy w oświadczeniu organizatorów.

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie "Nasz Rodzina" działa przy Hospicjum Domowym NZOZ "Salus" od 2004 roku. Powstało z myślą o rodzinach pacjentów hospicyjnych. Idea Stowarzyszenia polega na otaczaniu opieką rodzin, których bliscy odchodzą - szczególnie dzieci i młodzież.

Czechowickie hospicjum to Hospicjum Domowe, polegające na opiece nad chorymi, w ich własnych domach. Nie ma jednego adresu.

new / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.