czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najpopularniejsze

  • 6 czerwca 2015
  • 1 lipca 2015
  • wyświetleń: 23340

Targi Nowoczesnej Techniki - zdjęcia

27 i 28 czerwca na terenach Bielskiego Parku Technologicznego Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji Sp. z o.o. i lotniska GA "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach i Kaniowie odbyły się Targi Nowoczesnej Techniki Feniksy 2015.

Reklama

Feniksy 2015. Targi Nowoczesnej Techniki - 27-28.06.2015 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Współorganizatorem imprezy, po części mającej charakter lotniczego pikniku, a po części bardzo poważnych, profesjonalnych targów z ofertą dla biznesu, była Gmina Czechowice-Dziedzice. Mimo nienajlepszej - zwłaszcza w niedzielę - aury, na lotniku w Kaniowie pojawiły się tłumy mieszkańców, zarówno z Czechowic-Dziedzic, jak i sąsiedniej Bestwiny.

Odwiedzający Targi mieli możliwość zapoznania się z wieloma niecodziennymi propozycjami, w tym z ofertą statków powietrznych - samolotów, helikopterów, dronów oraz innych urządzeń latających. Była okazja odbycia lotu samolotem lub helikopterem oraz skoku na spadochronie w tandemie z instruktorem. Swoje flagowe modele samochodów zaprezentowali kluczowi dealerzy motoryzacyjni. Wystawione zostały również nietuzinkowe propozycje sprzętu sportowego oraz rowery i samochody elektryczne.

Targom towarzyszyło wiele różnorodnych atrakcji. W sobotę były to głównie koncerty - w tym występ zespołu "Brathanki" i grupy "Stygmatik", swoje zespoły zaprezentowały także okoliczne domy kultury. Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach reprezentowała Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Mażoretki z grupy Perfekto oraz śpiewacy z Teatru Muzycznego Movimento. Swoją ofertę na lato - "Powitanie Lata" - zaprezentował również czechowicki MOSiR. W niedzielę organizatorzy przygotowali pokazy i prezentacje technologiczne - dronowe, modelarskie oraz Automobilklubu Śląskiego. Organizatorzy zadbali również o atrakcje dla najmłodszych. Podczas targów czynne było wesołe miasteczko.

W ręce wystawców, którzy przygotowali najciekawszą - zdaniem organizatorów ofertę - po raz pierwszy trafiły statuetki Feniksów. W kategorii motoryzacji główną nagrodę przyznano SUV-owi volvo cx 90. Feniks za innowację trafił do działającej na terenie Parku firmy Drony.pl, która produkuje wielofunkcyjne bezzałogowe urządzenia latające, czyli drony. Z kolei główny Feniks dla branży lotniczej przyznany został amerykańskiemu samolotowi dyspozycyjnemu Cirrus SF50.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.