czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najpopularniejsze

  • 28 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 29490

[ZDJĘCIA] Pożar warsztatu samochodowego przy ulicy Legionów

28 kwietnia około godziny 13.00 w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Legionów doszło do pożaru budynku warsztatu samochodowego. Z ogniem walczyło 13 zastępów straży pożarnej.

Reklama

Pożar warsztatu samochodowego na ul. Legionów


Po przybyciu na miejsce zdarzenia wozów bojowych straży pożarnej warsztat samochodowy był objęty całkowicie pożarem, a ogień próbował przedostać się do pomieszczeń biurowo-mieszkalnych, które znajdowały się w bezpośrednim sąsiedztwie. W pobliżu znajdowała się także hala magazynowa zabezpieczona drzwiami pożarowymi, które uniemożliwiły przedostanie się płomieni.

Podano trzy prądy wody w natarciu na palący się warsztat, natomiast czwarty prąd został wprowadzony do środka mieszkania w celu zabezpieczenia budynku oraz strażaków, którzy przeszukiwali pomieszczenia pod kątem ewentualnych osób poszkodowanych.

Po ugaszeniu pożaru, nad wejściem do garażu została zerwana nadpalona elewacja i część podbitki dachowej, usunięto także zniszczoną bramę i nadpalony balkon. W garażu i biurze spaleniu uległy maszyny diagnostyczne, wulkanizacyjne, sprzęt elektroniczny, narzędzia, a także samochód osobowy. Na zewnątrz budynku opalony został kolejny samochód. Na miejsce akcji wezwano zespół ratownictwa medycznego z Bielskiego Pogotowia Ratunkowego do kobiety, która zgłosiła złe samopoczucie w skutek krótkiego przebywania w pomieszczeniach biurowych w czasie pożaru przed przybyciem służb ratunkowych. Wszystkie pomieszczenia zostały sprawdzone pod kątem obecności tlenku węgla. Na miejsce zdarzenia przybył patrol policji w celu prowadzenia czynności dochodzeniowych.

Działania zakończono po godzinie 15.00, a pożar zakwalifikowano jako średni.

Miejsce pożaruPożar legionów · fot. Paweł Labza

sid / czecho.pl

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.