czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najpopularniejsze

  • 8 maja 2017
  • wyświetleń: 26058

[ZDJĘCIA] Koniec utrudnień na DK1, tir wyciągnięty z rowu!

W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego na drodze krajowej nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach. Na pasie w kierunku Bielska-Białej tir wypadł z drogi i dachował. Kierowca ciężarówki trafił do szpitala. Akcja wyciągania tira rozpoczęła się w poniedziałek około godz. 19. Droga w kierunku Bielska-Białej została całkowicie zamknięta na kilka godzin.

Reklama

TIR w rowie przy DK-1 w Bielsku-Białej - 08.05.2017 · fot. bielsko.info


Z wstępnych ustaleń wynika, że do wypadku doszło kilka minut po północy na drodze krajowej nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach. Jadący w kierunku Bielska-Białej 61-letni kierowca pojazdu marki Renault z naczepą, z nieustalonych przyczyn utracił panowanie nad samochodem. Zjechał na pobocze, uderzył w barierę ochronną, a następnie stoczył się ze skarpy i dachował. Kierujący pojazdem został przewieziony do szpitala. Stwierdzono u niego uraz barku praz połamane żebra, które przebiły płuca. W momencie wypadku kierowca był trzeźwy.

Akcja wyciągania ciężarówki z rowu - 08.05.2017 · fot. www.bielskiedrogi.pl


W naczepie ciężarówki znajdowało się około 20 ton żywności. Niezbędne było ręczne przeładowanie naczepy, na drugą podstawioną ciężarówkę. Towar musiał zostać przeliczony i sfotografowany dla potrzeb ubezpieczyciela. Te czynności trwały prawie 10 godzin, na szczęście bez utrudnień w ruchu.

Dopiero około godziny 19:00 oba pasy ruchu w stronę Bielska-Białej zostały zablokowane, a pomoc drogowa przystąpiła do finalnych działań. Ważący 16 ton samochód ciężarowy został obrócony, a następnie wyciągnięty przez potężne traktory gruntową drogą. Akcja przebiegła sprawnie i bezproblemowo.

Podczas całej akcji obecni byli przedstawiciele ogólnopolskich mediów. Miejsce zdarzenia zabezpieczały dwa zastępy straży z JRG2 w Czechowicach-Dziedzicach, pracownicy GDDKiA. Policja wytyczyła objazdy przez centrum Czechowic-Dziedzic, a porządku w ruchu pilnowało kilkunastu policjantów. Akcja zakończyła się około godz. 22.

Miejsce zdarzenia

sid, ups / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.