czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najpopularniejsze

  • 21 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 26154

[ZDJĘCIA] Uroczyste pożegnanie proboszcza parafii pw. Św. Katarzyny

Poczet sztandarowy Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach uczestniczył w uroczystej mszy świętej, na której pożegnano odchodzącego proboszcza parafii pw. Świętej Katarzyny, ks. Andrzeja Zelka.

Reklama

Uroczyste pożegnanie proboszcza parafii pw. Św. Katarzyny - 20.08.2017 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Pożegnanie ks. Andrzeja Zelka odbyło się w niedzielę 20 sierpnia. Mający za sobą 30 lat kapłaństwa ksiądz - wcześniej wikariusz w parafii pw. Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych w Dziedzicach - do parafii pw. Świętej Katarzyny trafił w 2001 roku. Od czerwca 2005 roku do chwili obecnej pełnił tam funkcję proboszcza. Decyzją biskupa przeniesiony został do parafii w Zaborzu.

Radę Miejską w Czechowicach-Dziedzicach w poczcie sztandarowym reprezentowali: Magdalena Kubik, Bartłomiej Fajfer oraz Janusz Uszok. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Bartłomiej Fajfer odczytał list z podziękowaniami dla ks. Andrzeja Zelka od burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta. Burmistrzowi i władzom gminy - za wieloletnią, dobrą współpracę - dziękował również ks. Andrzej Zelek. Swojego proboszcza, tyleż uroczyście, co ciepło, pożegnali parafianie.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.