Najpopularniejsze

  • 13 kwietnia 2018
  • 18 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 82317

[WIDEO] Wygłupy zakończone potrąceniem - wniosek trafi do sądu!

Do bardzo groźnej sytuacji doszło w czwartek około godziny 18.45 na ul. Traugutta w Czechowicach-Dziedzicach. Idące chodnikiem dwie nastolatki wygłupiały się. W pewnym momencie jedna wepchnęła drugą pod przejeżdżający autobus. Doszło do potrącenia. Całość zarejestrowała kamera monitoringu straży miejskiej. Sprawczyni została ukarana mandatem, ale komendant miejski po zapoznaniu się z nagraniem wystąpił do sądu z wnioskiem o uchylenie prawomocnie nałożonego mandatu karnego.52-letni kierowca autobusu MZK z Bielska-Białej natychmiast zatrzymał autobus. Interweniowało pogotowie ratunkowe i dwa patrole policji. Na szczęście potrąconej dziewczynie nic poważnego się nie stało.

Potrącenie 17-latki przez autobus - 12.04.2018
17-latka wepchnięta pod autobus MZK Bielsko-Biała · fot. czytelnik Michał


Jak poinformowała w piątek nasz portal podisnp. Elwira Jurasz z KMP w Bielsku-Białej, dziewczyna, która wepchnęła swoją koleżankę pod koła autobusu została ukarana mandatem w kwocie 300 złotych za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. W poniedziałek rano dowiedzieliśmy się, że sprawa będzie toczyć się dalej, a mandat karny być może będzie uchylony.

Dlaczego tak?

Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej wystąpił z wnioskiem do sądu o uchylenie prawomocnie nałożonego mandatu karnego. Jeśli sąd przychyli się do stanowiska komendanta, że w chwili popełnienia ten czyn nie był wykroczeniem, a przestępstwem, wdrożone zostanie postępowanie przygotowawcze.

Jeśli tak się stanie, to 17-latce będzie grozić grzywna i kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku (Art. 160. § 3).

Jak relacjonowała nam podinsp. Elwira Jurasz z KMP w Bielsku-Białej, policjanci na miejscu zdarzenia zakwalifikowali ten czyn jako wykroczenie. Decyzje podjęli na postawie zeznań świadków i uczestników. Nie analizowano nagrań z monitoringu.

Nagranie z monitoringu, do którego dotarł portal czecho.pl rzuciło nowe światło na tę sprawę. Po publikacji materiału filmowego na łamach lokalnych i ogólnopolskich portali w sieci zawrzało, a internauci ostro skrytykowali decyzję policjantów.

Miejsce zdarzenia: Czechowice-Dziedzice, ul. Trauguttaaka, sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.