Najpopularniejsze

  • 3 czerwca 2018
  • wyświetleń: 35521

[ZDJĘCIA] Burzowa niedziela. Intensywne opady i podtopienia

W długi czerwcowy weekend pogoda nas nie rozpieszcza. Od piątku wypoczynek na świeżym powietrzu utrudniają nam opady deszczu i burze. W niedzielę od rana intensywnie padał deszcz, co spowodowało liczne podtopienia.

Zalana ulica Wodna w Czechowicach-Dziedzicach - 3.06.2018 · fot. Czytelnicy: Dominika, Anna, Bartek


Jak widać na zdjęciach, najtrudniejsza sytuacja była na ulicy Wodnej. Intensywne opady spowodowały częściowe zalanie drogi i okolicznych posesji. Interweniowali strażacy. Sytuację udało się opanować około południa. Do lokalnych podtopień doszło również na terenie Ligoty, Zabrzega i Miliardowic.

Ponadto na rzekach Iłownicy i Wiśle ogłoszono stan ostrzegawczy. - W związku z prognozowanymi opadami deszczu o charakterze burzowym, spodziewane są wzrosty poziomu wody w strefie stanów średnich oraz do dolnej części strefy stanów wysokich z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych. W przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, na mniejszych ciekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, zjawisko może mieć charakter gwałtowny - czytamy w komunikacie WCZK.

Loading...

BM, sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.