czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najpopularniejsze

  • 10 listopada 2018
  • 13 listopada 2018
  • wyświetleń: 24880

[ZDJĘCIA] Odsłonięto odbudowany Pomnik Wolności. Efektowna oprawa

W przeddzień jubileuszu setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w sobotę 10 listopada o godzinie 16.00, odbyła się wyjątkowa uroczystość odsłonięcia odbudowanego Pomnika Wolności, który stanął na nowym Skwerze Stulecia.

Reklama

Skwer Stulecia i Pomnik Wolności - 10.11.2018 · fot. czecho.pl


Wydarzenie rozpoczęła krótka prezentacja historyczna dotycząca Pomnika Wolności i oficjalne wystąpienia. Podczas uroczystości burmistrz Marian Błachut i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Bartłomiej Fajfer posadzili dąb niepodległości. W przygotowanej niszy pomnika złożono urny z ziemią z Katynia i ze Starego Grodkowa. Po odsłonięciu Pomnika Wolności odśpiewano hymn, a na maszty wyciągnięto flagi państwowe.

Wydarzeniu towarzyszyła uroczystość nadania sztandaru Szkole Podstawowej nr 4 im. Orła Białego. W drugiej części programu przy akompaniamencie zespołu muzycznego SP4 rozpoczęło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w ramach III Czechowickiego Śpiewania z Czwórką.

pomnik wolności
Uroczyste odsłonięcie Pomnika Wolności - 10.11.2018 · fot. czecho.pl


Tego dnia Skwer Stulecia został efektownie podświetlony. Na biało i czerwono oświetlono okalające plac drzewa. Sam pomnik rozświetlono blaskiem reflektorów. Ponadto na elewacji budynku policji wyświetlono godło Polski.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.