czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najpopularniejsze

  • 28 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 31180

[FOTO] Wypadek z udziałem radiowozu na DK-1. Ranni policjanci!

W niedzielę, 28 kwietnia około godziny 15.20 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 1 z ulicą Lipowską w Czechowicach-Dziedzicach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem policyjnego radiowozu i samochodu osobowego. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

Reklama

Wypadek z udziałem radiowozu na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach - 28.04.2019 · fot. Bielskie Drogi


Do zdarzenia doszło na jezdni w kierunku Pszczyny. Na tę chwilę brak oficjalnych, szczegółowych informacji. Z relacji świadków wynika, że kilka radiowozów poruszało się w uprzywilejowanej kolumnie, która przejeżdżała przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Jeden z radiowozów zderzył się z Hyundaiem i20, którym kierowała kobieta. Jej nic się nie stało. Do szpitala przewieziono dwóch funkcjonariuszy.

Na miejscu pracuje specjalna grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratury. Śledztwo ma odpowiedzieć na pytanie, kto jest sprawcą zdarzenia. Kierowcy podróżujący w stronę Pszczyny muszą uzbroić się w cierpliwość. Prawy pas ruchu był nieprzejezdny, a na krajówce utworzył się całkiem pokaźny korek.

Aktualizacja 20:00 - Uprzywilejowana kolumna składała się z trzech radiowozów, które pokonywały skrzyżowanie na czerwonym świetle. Cywilny Hyundai zderzył się ze środkowym pojazdem, którym podróżowało trzech funkcjonariuszy. Życiu dwóch poszkodowanych policjantów nie zagraża niebezpieczeństwo. Obrażania nie są poważne. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy i na tę chwilę kwestia winy jest przedmiotem prowadzonego postępowania. Utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu DK-1 z Lipowską trwały do godziny 18:00.

Aresztowanie na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach - 28.04.2019 · fot. Bielskie Drogi


Podczas obsługi zdarzenia doszło do niecodziennego incydentu, który zaskoczył nie tylko postronnych obserwatorów, ale także policjantów.

Gdy rozbite pojazdy były ładowane na lawety pomocy drogowej, policjanci ze względów bezpieczeństwa wstrzymali ruch na jezdni w stronę Katowic. To bardzo nie spodobało się pewnemu kierowcy, który w pewnym momencie stracił cierpliwość i próbował ominąć policyjną blokadę.

Mężczyzna wysiadł ze swojego pojazdu i zaczął nagrywać telefonem komórkowym całą sytuację. Zwracał się przy tym do funkcjonariuszy słowami powszechnie uznanymi za obraźliwe, zachowywał się agresywnie oraz wszedł na teren prowadzonych działań. Policjanci dwukrotnie przywoływali mężczyznę do porządku, ale to nie skutkowało. Agresor został wylegitymowany, a po sprawdzeniu w policyjnych systemach aresztowany. Okazało się, że jest poszukiwany. Z krajowej jedynki trafił prosto do aresztu.

ab, sid / czecho.pl

źródło: bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.