Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 11 maja 2020
  • wyświetleń: 7460

W PG Silesia brak nowych zakażeń koronawirusem

W czwartek, 7 maja poinformowaliśmy Państwa o pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem u pracownika PG Silesia. Mamy dobre wiadomości - po piątkowych badaniach załogi kopalni za pomocą wymazobusa okazało się, że to jedyny przypadek zakażenia koronawirusem w czechowickim zakładzie.

Dlaczego sytuacja w PG Silesia wygląda inaczej, niż w innych śląskich kopalniach, gdzie odnotowuje się bardzo liczne zachorowania na COVID-19? Jak przekazała nam Małgorzata Bajer, rzecznik kopalni, wszystko dzięki dyscyplinie, jaką wykazał się górnik zakażony koronawirusem. Pracownik ten od razu po zobaczeniu u siebie objawów poinformował o tym kierownictwo i poddał się badaniom. Poinformował również pracodawcę o tym, z kim miał ostatni kontakt 28 kwietnia, kiedy to po raz ostatni pojawił się w pracy. Pięciu pracowników kopalni, których wskazał, od razu zostało wysłanych na kwarantannę, która kończy im się w najbliższą środę, 13 maja.

Ponadto warto zauważyć, że PG Silesia już w marcu, na początku epidemii, wdrożyła specjalne procedury mające uchronić górników przed zachorowaniem na COVID-19. Na Bramie Głównej zakładu zamontowano system termowizyjnego pomiaru temperatury. Na terenie kopalni zainstalowano dozowniki ze środkami odkażającymi i antybakteryjnymi. Dodatkowo, w miarę możliwości, w PG Silesia umożliwiono pracę zdalną. Zwraca się również pracownikom uwagę na kontrolowanie swojego stanu zdrowia.

mp / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.