czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najpopularniejsze

  • 18 maja 2020
  • wyświetleń: 29121

Pies bez smyczy biegał po podwórku, wezwano straż miejską

W sobotę, 16 maja po godzinie 15.00 patrol straży miejskiej udał się na ulicę Górniczą w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie według zgłoszenia po podwórku ma biegać pies rasy owczarek niemiecki bez smyczy i nadzoru.

Reklama

Przybyli na miejsce funkcjonariusze przeprowadzili rozmowę z osobą zgłaszającą, która oświadczyła, że pies sąsiada notorycznie wypuszczany jest na podwórko bez smyczy i w obawie o swoje zdrowie i dzieci obawia się zwierzęcia gdyż sytuacja się powtarza.

Zgłaszająca okazała strażnikom zdjęcia z sytuacji jak pies biega luzem i załatwia swoje potrzeby m.in na klatce schodowej. Po rozmowie strażnicy udali się do mieszkania w którym mieszka właściciel psa. Na miejscu zastano 46-letniego mężczyznę, który potwierdził że pies był na polu bez smyczy lecz nie on jest właścicielem zwierzęcia. Podczas interwencji pies był w domu. Strażnicy na mężczyznę nałożyli mandat karny za wykroczenie z art 77 kodeksu wykroczeń tj. " niezachowanie środków zwykłych i nakazanych przy trzymaniu zwierzęcia" z uwagi, że w chwili popełnienia wykroczenia on sprawował opiekę nad nim. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu. Sprawa zostanie skierowana do Sądu Rejonowego w Pszczynie celem ukarania.

mp / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.