czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najpopularniejsze

  • 21 lipca 2020
  • 22 lipca 2020
  • wyświetleń: 26550

Koronawirus: badania 300 górników PG Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Przy PG Silesia badano górników pod kątem możliwego zakażenia koronawirusem. Przebadanych zostało 300 pracowników. Jak poinformowało w środę PG Silesia, zakażonych koronawirusem jest już 95 górników.

Reklama

Trwa badanie górników, przebadanych zostanie 300 osób
Trwa badanie górników, przebadanych zostanie 300 osób · fot. mp / czecho.pl


Prawdopodobnie do końca tygodnia będzie trwać przerwa w wydobyciu węgla w PG Silesia - to efekt nagłego wzrostu zakażeń koronawirusem w czechowickiej kopalni. W środę 300 górników zakładu zostanie przebadanych pod kątem obecności COVID-19 - to decyzja wojewody śląskiego.

W ostatnich tygodniach w tym należącym do czeskiego inwestora zakładzie zanotowano zauważalny wzrost zakażeń koronawirusem - w ostatnich dniach czerwca zakażonych było jedynie czterech górników, w końcu ubiegłego tygodnia już 59, a w środę, 22 lipca liczba zakażeń wzrosła do 95. Dotąd wyzdrowiało 12 osób. 102 pracowników objęto kwarantanną.

Z powodu dużej absencji, sięgającej wśród pracowników dołowych 60-70 proc., czechowicka kopalnia wstrzymała wydobycie węgla oraz większość robót przygotowawczych. Według rzeczniczki Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia Małgorzaty Bajer, wstrzymanie produkcji prawdopodobnie potrwa co najmniej do końca tego tygodnia.

Obecnie w kopalni nie pracują obie ściany wydobywcze, a roboty przygotowawcze prowadzone są tylko na jednym z trzech przodków. Normalnie pracują natomiast osoby zatrudnione na powierzchni.

W poniedziałek, po rozmowach z udziałem służb wojewody śląskiego, sanepidu i kopalni, zapadła decyzja o rozpoczęciu w kopalni testów przesiewowych. W pierwszej kolejności przetestowana będzie grupa ok. 300 pracowników dołowych, wytypowanych przez władze kopalni. Jeżeli okaże się, że skala zakażeń w tej grupie jest znacząca, podejmowane będą decyzje dotyczące testowania kolejnych pracowników - PG Silesia zatrudnia łącznie ok. 1,7 tys. osób.

mp / czecho.pl

źródło: nettg.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj