czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Najpopularniejsze

  • 18 marca 2021
  • wyświetleń: 4144

Jak 18 marca wyglądała sytuacja epidemiczna w naszym powiecie?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

W najbliższą sobotę, 20 marca w całej Polsce zostanie wprowadzony kolejny lockdown. Taka jest decyzja rządu, która ma związek z coraz większą liczbą zakażeń koronawirusem. Jak 18 marca wyglądała sytuacja epidemiczna w powiecie bielskim, do którego należy gmina Czechowice-Dziedzice?

PocztowkaZCzechowic,Czechowice,CzechowiceDziedzice,PocztowkaZCzechowic,ZdjęciaZDrona,Podbeskidzie,
Jak 18 marca wyglądała sytuacja epidemiczna w naszym powiecie? · fot. Mariusz


Od marca 2020 roku, czyli od początku wykrycia pierwszych zakażeń koronawirusem, Ministerstwo Zdrowia publikuje codzienne raporty epidemiczne, dotyczące sytuacji w Polsce. Dane codziennie publikowały również Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne - również oddział w Bielsku-Białej.

Jednak od listopada regionalne Sanepidy zaprzestały publikowania codziennych raportów, o czym pisaliśmy tutaj. Dane ogólnopolskie oraz regionalne, do skali powiatów, są od tamtej pory publikowane na stronie rządowej www.gov.pl.

Nie ma tam danych z poszczególnych gmin, w tym z gminy Czechowice-Dziedzice. Jednak w związku z wprowadzeniem lockdownu od soboty, publikujemy dane z powiatu bielskiego za ostatnią dobę. W naszym regionie sytuacja epidemiczna, podobnie jak w całej Polsce, również nie wygląda najlepiej.

W ciągu ostatniej doby w powiecie bielskim zanotowano 232 nowe zakażenia koronawirusem, wykonano 485 testów. Zmarło 10 osób - 9 zgonów spowodowanych było wyłącznie wystąpieniem u pacjenta COVID-19, a jeden - chorób współistniejących wraz z COVID-19. Obecnie w powiecie bielskim w kwarantannie domowej przebywa 3267 osób.

mp / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj