Najpopularniejsze

  • 7 maja 2021
  • 13 maja 2021
  • wyświetleń: 26767

[FOTO] W czechowickim punkcie będzie do 200 szczepień dziennie

Czechowicki Punkt Szczepień Powszechnych ruszył w środę, 12 maja. Zgodnie z decyzją Wojewody Śląskiego i po uzgodnieniu z Narodowym Funduszem Zdrowia, na placówkę tego typu na terenie gminy Czechowice-Dziedzice została wyznaczona przychodnia NZOZ Salus znajdująca się przy ulicy Sienkiewicza 6.

Ruszył czechowicki Punkt Szczepień Powszechnych - 12.05.2021 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


- Zgodnie z wytycznymi Wojewody Śląskiego i NFZ czechowicki punkt szczepień zorganizowano w sposób umożliwiający zaszczepienie do 200 osób dziennie. W NZOZ "Salus" przygotowano w tym celu cztery stanowiska do jednoczesnego szczepienia, dodatkowy namiot z miejscem na wypełnianie kwestionariusza wstępnego wywiadu osoby szczepionej (zaleca się przychodzenie z kwestionariuszem już wypełnionym) oraz specjalny pokój - poczekalnię dla osób pozostających pod obserwacją przez kwadrans po sczepieniu - informuje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

- Liczba przeprowadzanych w punkcie szczepień będzie oczywiście uzależniona do wielkości i płynności dostaw zamówionych szczepionek - podkreśla czechowicki magistrat. W celu rejestracji na szczepienie w Punkcie Szczepień Powszechnych, należy powziąć jeden z poniższych kroków:
  • rejestracja przez infolinię 989 (całodobowo),
  • rejestracja przez Internetowe Konto Pacjenta (IKP),
  • rejestracja dla mieszkańców Gminy Czechowice-Dziedzice przez urzędową infolinię +48 667 772 637 - od 10 maja 2021 r. (poniedziałek-piątek 8.00-14.00).

Osoba zarejestrowana otrzyma wygenerowany przez system SMS, potwierdzający termin szczepienia.

- W celu usprawnienia przebiegu szczepień uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego oraz wypełnionego Kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19. Kwestionariusze będą również dostępne w Punkcie Szczepień Powszechnych oraz na biurze podawczym Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach - informuje czechowicki Urząd Miejski.

Do Punktu Szczepień Powszechnych winny zgłaszać się wyłącznie osoby zdrowe.

Szczepienie przeciw COVID-19 ozdrowieńców może odbyć się nie wcześniej niż 3 miesiące od uzyskania pozytywnego wyniku testu, za wyjątkiem osób:
  • dializowanych,
  • poddawanych wentylacji mechanicznej,
  • z chorobą nowotworową,
  • po przeszczepach oraz oczekujących na przeszczep.

W przypadku uzyskania dodatniego wyniku testu na COVID-19 po szczepieniu pierwszą dawką, druga dawka podawana jest nie wcześniej niż po 3 miesiącach.O tym, że w na terenie gminy Czechowice-Dziedzice ma powstać Masowy Punkt Szczepień, pisaliśmy w połowie kwietnia. Jak informowało wtedy Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej, Narodowy Fundusz Zdrowia pozytywnie zaopiniował wszystkie obiekty zgłoszone przez gminy powiatu bielskiego na ten cel - punkty szczepień powszechnych mają powstać jeszcze w Jasienicy oraz Kozach.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj