czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najpopularniejsze

  • 1 lipca 2021
  • wyświetleń: 568

Jak sprawdzić, kto dzwonił z nieznanego numeru telefonu?

Materiał partnera:

Zdarzyło Ci się kiedyś, że ktoś zadzwonił do Ciebie z nieznajomego numeru? Zapewne tak. Takie sytuacje mają miejsce co najmniej kilka razy dziennie. Jeśli nie masz pewności, czy odebrać takie połączenie, sprawdź kto dzwonił. W tym artykule przedstawiamy kilka sposobów, jak to zrobić.

Połączenie z nieznanego numeruWyświetlający się na ekranie telefonu nieznajomy numer często wzbudza niepokój. W głowie pojawia się wówczas sporo myśli, takich jak: kto to może być? Trudno się temu dziwić. Wiele osób staje w takiej sytuacji przed dylematem, czy odebrać połączenie od nieznajomego numeru.

Jeszcze niedawno wystarczyło zajrzeć do książki telefonicznej lub wybrać połączenie na numer 913. Dzisiaj odkrycie, kto jest po drugiej stronie słuchawki jest zadaniem trudniejszym. Na szczęście istnieją sposoby na sprawdzenie tego.

Więcej przeczytasz o tym w serwisie polskienewsy.com.

Czyj to numer?W internecie działa wiele serwisów, które umożliwiają weryfikację numeru telefonu. Jedyne co należy zrobić, to wpisać dany numer telefonu w okno wyszukiwarki Google i nacisnąć przycisk szukaj. Otrzymane wyniki pomogą Ci określić, kto próbuje się do Ciebie dodzwonić.

Jeśli dany numer telefonu jest często wykorzystywany do ,,nękania" na pewno pojawi się o tym informacja. W dedykowanych serwisach użytkownicy mogą określić, czy dane połączenie jest bezpieczne, czy też nie. Dodatkowo wskazują oni nazwę firmy, z której wykonano połączenie lub określają branżę.

Jeśli więc dzwoni do Ciebie przedstawiciel handlowy z firmy oferującej pożyczki, montaż fotowoltaiki lub pokazy garnków to na pewno taka informacja zostanie Ci wyświetlona - co potwierdza serwis biznespolski.com.

Numery firmCzęsto zdarza się sytuacja, że wręczyłeś swoją wizytówkę lub podałeś numer telefonu do przedstawiciela zaprzyjaźnionej firmie. Być to może to właśnie on próbuje teraz z Tobą nawiązać kontakt. Możesz to sprawdzić w analogiczny sposób, jak wcześniej.

Wystarczy wpisać dany numer w wyszukiwarce i sprawdzić otrzymane rezultaty. Jeśli numer pracownika znajduje się na stronie internetowej firmy to jej adres wyświetli się na górze wyników wyszukiwań. Pamiętaj jednak, aby stosować różne warianty zapisu numeru.

Przykładowo, jeśli wyświetlający Ci się na ekranie telefonu numer wygląda następująco: +48123456789 to wyszukując informacji o nadawcy wpisz:

  • 123 456 789
  • +48 123 456 789
  • 123456789


Na firmowych stronach internetowych stosuje się różne zapisy. Sprawdź więc wszystkie możliwości, aby mieć pewność, że otrzymasz prawidłowy wynik wyszukiwania. Tylko w ten sposób dowiesz się, kto dzwonił.