czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najpopularniejsze

  • 8 lipca 2021
  • wyświetleń: 724

Jakie będą etapy prac nad Strategią Rozwoju Gminy do 2030 roku?

Strategia rozwoju jest kluczowym dokumentem planistycznym, w oparciu o który powinniśmy kreować rozwój w gminie. Dla prawidłowego określenia obszarów, celów i kierunków rozwoju stosowany jest w naszej gminie model partycypacyjno-ekspercki, zapewniający szeroki udział interesariuszy, którzy są zarówno kreatorami, jak i beneficjentami rozwoju gminy.

PocztowkazCzechowic,Czechowice,CzechowiceDziedzice,PowiatBielski,Centrum,Beskidy,Śląskie,PolskazD
Jakie będą etapy prac nad Strategią Rozwoju Gminy do 2030 roku? · fot. @przyrodaczechowic.pl


- Udział społeczności lokalnej będzie stanowił istotny wkład w tworzenie nowego dokumentu strategicznego, a przekazane uwagi i sugestie będą odzwierciedleniem rzeczywistych potrzeb społeczno-gospodarczych oraz wizji rozwoju Gminy Czechowice-Dziedzice na najbliższe lata - podkreśla czechowicki magistrat.

- Mając na celu szeroką partycypację społeczności lokalnej w proces opracowywania kluczowego dla rozwoju Gminy dokumentu strategicznego, przeprowadzono badania ankietowe wśród mieszkańców i radnych Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach nt. stanu obecnego i perspektyw rozwojowych Gminy. Zaplanowano także konsultacje założeń programowych Strategii Rozwoju Gminy Czechowice-Dziedzice do 2030 roku z mieszkańcami, radnymi, radami osiedli i sołeckimi, organizacjami pozarządowymi - informuje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

W procesie opracowywania Strategii Rozwoju Gminy Czechowice-Dziedzice do 2030 roku kluczowy będzie także etap konsultacji społecznych, w którym wszyscy interesariusze gminy będą mogli zgłosić uwagi do opracowanego projektu.

Jakie będą etapy prac nad Strategią Rozwoju Gminy do 2030 roku?
Jakie będą etapy prac nad Strategią Rozwoju Gminy do 2030 roku? · fot. UM Czechowice-Dziedzice

mp / czecho.pl, źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.