czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najpopularniejsze

  • 13 lipca 2021
  • wyświetleń: 806

Tenisiści stołowi czechowickiego MKS zakończyli rozgrywki ligowe

Sezon 2020/21 to kolejny świetny występ drużyn ligowych MKS Czechowice-Dziedzice, rywalizujących w II, III oraz IV lidze tenisa stołowego. W zakończonym sezonie wszystkie cztery zespoły stanęły na podium i rywalizowały w barażach o wyższą klasę rozgrywkową.

Tenisiści stołowi czechowickiego MKS zakończyli rozgrywki ligowe
Tenisiści stołowi czechowickiego MKS zakończyli rozgrywki ligowe · fot. MKS Czechowice-Dziedzice


Pierwsza drużyna rywalizująca w II lidze śląsko-opolskiej w gr. I, zajęła 2. miejsce. W pojedynku barażowym drużyna MKS musiała uznać wyższość zwycięzcy grupy II, LKS BLYSS Kujakowice. W meczu o 3. czechowiczanie pokonali LITS Meble Anders Żywiec. Trzecia lokata na 22 zespoły startujące, to póki co najlepszy wynik w historii klubu.

Druga drużyna występująca w III lidze gr. I, skopiowała wynik kolegów z drugiej ligi - drugie miejsce w grupie i trzecie miejsce w turnieju finałowym o prawo gry w II lidze. Bezpośredni awans wywalczyły dwa zespoły. Warto nadmienić, że motorem napędowym zespołu byli młodzi adepci Ośrodka Szkoleniowego PZTS, który funkcjonuje przy MKS Czechowice-Dziedzice, czyli dwunastoletni Mateusz Gawlas oraz piętnastoletni Paweł Polok.

Tenisiści stołowi czechowickiego MKS zakończyli rozgrywki ligowe
Tenisiści stołowi czechowickiego MKS zakończyli rozgrywki ligowe · fot. MKS Czechowice-Dziedzice


W lidze okręgowej na starcie zmagań stanęły dwa zespołu klubu MKS Czechowice-Dziedzice. MKS III wywalczył bezpośredni awans do III ligi wygrywając zmagania w gr. I. Natomiast MKS IV zajął 2. miejsce w grupie i przegrał rywalizację barażową z KS Naprzód II Borucin o prawo gry w III lidze. Klasyfikację indywidualną, bez porażki, wygrał Dawid Gala z MKS III, a drugie miejsce, również bez porażki, zajął dwunastoletni Piotr Szary.

Nagrody za wyniki ligowe zostały wręczone przez prezesa Śląskiego Związku Tenisa Stołowego podczas zwyczajnego sprawozdawczo-wyborczego zjazdu delegatów ŚlZTS. Dodatkowo wiceprezes MKS Czechowice-Dziedzice, Paweł Mazur został wybrany delegatem na zjazd Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

mp / czecho.pl, źródło: MKS Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.