czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najpopularniejsze

  • 14 lipca 2021
  • 16 lipca 2021
  • wyświetleń: 24955

[FOTO] Strażacy usuwali skutki burz, które przeszły nad regionem

Do godzin popołudniowych w czwartek, 15 lipca trwało usuwanie skutków burz, które w środowy wieczór oraz w nocy ze środy na czwartek przeszły przez nasz region. Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w Ligocie oraz w Kaniowie.

Reklama

Interwencje strażaków na terenie gminy Czechowice-Dziedzice - 14.07.2021 · fot. OSP Ligota, OSP Lipowiec


Działania strażaków polegały przede wszystkim na usuwaniu powalonych drzew, m.in. przy ul. Rzecznej w Czechowicach-Dziedzicach. W Ligocie przy ulicy Łabędziej, od uderzenia pioruna, zapaliła się skrzynka energetyczna wewnątrz budynku. Dzięki szybkiej interwencji strażaków nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia na pozostałą część domu mieszkalnego. Do tego zdarzenia zadysponowano w sumie osiem zastępów straży pożarnej.

Loading...


Straż pożarna interweniowała również w Kaniowie na terenie posesji prywatnych przy ulicy Nad Łękawką i ulicy Torowej. W obu przypadkach strażacy zostali zadysponowani do zerwanych poszyć dachów w domach jednorodzinnych. W wielu miejscach naszego regionu strażacy nadal usuwają z dróg powalone konary drzew. W sumie, według stanu na godzinę 8.00, strażacy z terenu podległego KM PSP w Bielsku-Białej odnotowali 125 interwencji w związku z usuwaniem skutków burz.

Loading...


W związku z problemami z napięciem w sieci trakcyjnej występowały utrudnienia w ruchu pociągów relacji Katowice - Zwardoń. Na odcinku Czechowice-Dziedzice - Chybie jeździ zastępcza komunikacja autobusowa - powodem są powalone na torowisko drzewa. Również w czwartkowy poranek występują opóźnienia w kursowaniu pociągów - bieżące informacje na ich temat można znaleźć w zakładce "Informacje o utrudnieniach".

Burza
Burza nad Miliardowicami - 14.07.2021 · fot. Akura


W związku z wichurami, które przeszły w środę przez województwo śląskie, wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek, zwołał sztab kryzysowy w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

ab, mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.