czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najpopularniejsze

  • 16 lipca 2021
  • wyświetleń: 308

Reflektory na szynie - Hit oświetleniowy 2021

Materiał partnera:

Nie ulega wątpliwości, że oświetlenie w domu odgrywa bardzo ważną rolę. Odpowiednio dobrane źródła światła zapewniają dobrą widoczność, a także bezpieczne poruszanie się po zapadnięciu zmroku. Oczywiście, oprawy oświetleniowe powinny być także dopasowane do aranżacji wnętrz. Ostatnimi czasy ogromną popularnością cieszą się modne reflektory na szynie. Można śmiało stwierdzić, iż jest to hit oświetleniowy 2021 roku. Dlaczego warto postawić na systemy szynowe? Podpowiadamy!

Charakterystyka oświetlenia szynowegoWbrew pozorom wielu inwestorów nie wie, czym dokładnie są systemy szynowe. Lampy szynowe, jak sama nazwa wskazuje, to punkty świetlne umieszczone na specjalnej prowadnicy. Szyna mocowana jest do sufitu bądź ściany. W zależności od potrzeb możemy zdecydować się na dowolną ilość żarówek. Dzięki temu zyskamy równomierne oświetlenie danego pomieszczenia. Sporą zaletą systemu szynowego jest to, że lampy możemy przesuwać w dowolnym kierunku - tam, gdzie potrzebujemy największej ilości światła.

Jeszcze do niedawna oświetlenie na szynie było głównie wykorzystywane w okazałych halach i magazynach. Dziś jest prawdziwym hitem designerskim. Tego typu oprawy możemy spotkać w wielu domach i mieszkaniach. Nie da się ukryć, że jest to bardzo prosta, a zarazem funkcjonalna opcja. Lampy na szynie powoli wypierają tradycyjne żyrandole, kinkiety, czy plafony. Występują w różnych wariantach stylistycznych, co pozwala dobrać model w pełni odpowiadający naszym potrzebom.

reflektory szynowe

Zdjęcie pochodzi ze strony https://www.salonled.pl/pl/150-oswietlenie-szynowe

Oświetlenie szynowe - rodzajeSystemy szynowe dostępne są w kilku wariantach. W ofercie rynkowej znajdziemy oświetlenie jednofazowe i trójfazowe. Czym różnią się poszczególne systemy? To pierwsze składa się z jednego szyno-przewodu. Oznacza to, że może być podłączone wyłącznie do jednego przełącznika. W związku z tym w momencie włączenia światła uruchomione zostają wszystkie punkty świetlne mieszczące się na szynie. Nie ma możliwości włączenia połowy oświetlenia. Ten rodzaj oświetlenia doskonale sprawdzi się do małych pomieszczeń, tj. przedpokój, niewielka łazienka czy pomieszczenia biurowe. Bez wątpienia będzie to ekonomiczne i trwałe rozwiązanie

System 3 fazowy składa się z trzech faz, które można bez przeszkód łączyć z przewodem zerowym. W ten sposób uzyskamy trzy obwody na jednej szynie. W wyniku tego możemy bez trudu włączać wybrane punkty świetlne, np. środkowe, lub skrajne. Oczywiście tego typu instalacja wymaga montażu podwójnego włącznika. Niewątpliwie rozwiązanie to jest najczęściej wybierane przez Klientów, ponieważ daje większe możliwości aranżacyjne. Systemy 3-szynowe pozwalają uzyskać nietuzinkowe kształty na suficie. Szyny możemy łączyć w dowolnej konfiguracji. Co więcej, przewody nie są obciążone, co zapewnia prawidłowe świecenie.

Systemy szynowe - dlaczego warto?Z pewnością wielu inwestorów zastanawia się, dlaczego spośród wszystkich źródeł światła warto postawić na system szynowy. Rozwiązanie to ma szereg zalet. Po pierwsze, jest to najprostszy sposób na efektowne oświetlenie pomieszczeń. Tak, jak zostało wspomniane na wstępie, system szynowy pozwala na przesunięcie opraw w dowolne miejsce. Taka opcja idealnie sprawdzi się w kuchni, ponieważ zapewnia komfortowe warunki pracy i bardzo dobrą widoczność. Oprócz tego, lampy na szynie znajdują zastosowanie tak naprawdę w każdym pomieszczeniu - niezależnie od jego przeznaczenia.

Szynowe systemy są także bardzo łatwe w montażu. Bez przeszkód poradzi sobie z nimi każdy, nawet niedoświadczony majsterkowicz. Wystarczy jedynie stosować się do instrukcji. Niekwestionowaną zaletą systemów szynowych jest też równomierne oświetlenie przestrzeni. Światło dociera do każdego zakamarka (szczególnie gdy reflektorów jest sporo i są one skierowane w różnych kierunkach). Nie sposób pominąć atrakcyjnego wyglądu oświetlenia szynowego. Z uwagi na nieskomplikowaną konstrukcję i nowoczesny wygląd lampy wewnętrzne stanowią świetne uzupełnienie każdego pomieszczenia.

PodsumowanieLampa sufitowa bez dwóch zdań jest najważniejszym elementem w każdym pomieszczeniu. Bez niej bezpieczne poruszanie się wieczorową porą byłoby niemożliwe. Wybór odpowiedniego modelu to nie lada wyzwanie dla inwestora. Na przestrzeni lat bardzo dużą popularność zdobył system szynowy. Takie źródło światła z całą pewnością zastąpi tradycyjne lampy wiszące. Reflektory na szynie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Równomiernie oświetlają powierzchnię, a przy tym świetnie się prezentują. Stojąc przed zakupem lampy wewnętrznej warto wziąć pod uwagę to rozwiązanie.