czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najpopularniejsze

  • 20 lipca 2021
  • wyświetleń: 491

Dobierz odpowiednią smycz do rasy i wielkości psa - poznaj najlepsze rodzaje!

Materiał partnera:

Spacer z psem to zawsze w pewnym stopniu wyzwanie dla właściciela. Dopóki w pełni nie wytresujesz swojego czworonoga, musisz mieć go przypiętego na smyczy, dzięki czemu zapewnisz mu bezpieczeństwo oraz kontrolujesz gdzie chodzi. Jednak częstym dylematem jest odpowiedni wybór takiej smyczy i dostosowanie jej do wielkości, a także rasy Twojego pupila. Jaką zatem wybrać i na co zwrócić uwagę?

Whitpress


Wybierając naturalną smycz, dobierz trwały materiałPrzede wszystkim, przy wyborze smyczy dla psa koniecznie musisz zwrócić uwagę na materiał z jakiej jest wykonany. Będzie to miało ogromne znaczenie, by nie sprawiać bólu Twojemu ulubieńcowi podczas spacerów. Do wyboru z reguły jest kilka rodzajów. Między innymi da się znaleźć smycz z taśmy, sznura, skóry lub ekoskóry, a także metalową w postaci łańcucha. Chcąc dokonać najlepszego zakupu, powinieneś kierować się naturalnością oraz rodzajem sierści Twojego psa.


Skóra będzie przyjemna w dotyku dla Ciebie i dla Twojego psaPlusem podczas wyboru smyczy ze skóry jest jej przyjemność w dotyku. Jeśli postawisz na naturalny materiał, będziesz mieć pewność, że nie będzie on powodował żadnych odparzeń. Będzie sprawiał, że spacery przebiegną przyjemnie, a Ty nie będziesz musiał się martwić o solidność materiału. Mimo to jednak warto zadbać o jakąś formę konserwacji.

Większy pies wymaga cięższej smyczyWłaścicielom dużych psów zdecydowanie poleca się wybór smyczy metalowej. Jest ona ciężka i bardzo solidna. Choć może nie jest to najwygodniejsza opcja, zdecydowanie niesie za sobą bezpieczeństwo w różnych warunkach. Ponadto nie ma obaw, że dojdzie do jej przetarcia. Jest odporna na różne czynniki zewnętrzne, dzięki czemu nie będziesz musiał się martwić kupnem smyczy przez długie lata.

Dobierz mechanizm, który będzie wygodnyOprócz materiałów, z jakich są wykonane akcesoria dla psów, równie warto dostosować do własnych potrzeb mechanizm. Otóż, masz do wyboru smycze przepinane lub automatyczne. Tak jak te pierwsze niosą za sobą odrobinę kłopotu, gdyż długość trzeba regulować samemu poprzez zmianę zapięcia, tak te drugie są zdecydowanie wygodniejsze. Automatyczna, posiada w sobie mechanizm, dzięki któremu w bardzo prosty sposób możesz natychmiast zmniejszyć lub zwiększyć długość. Warto pamiętać, że tego rodzaju smycze dla psów, nie są wykonywane z naturalnych materiałów, a jedynie z linki bądź taśmy.

Spraw, że spacery staną się prawdziwą przyjemnościąSzukając dla swojego psiaka najlepszych możliwych akcesoriów, które umożliwią Ci swobodne opiekowanie się nim, starasz się znaleźć te najbezpieczniejsze. Jest to normalne. Dbasz, by w żadnym wypadku nie sprawić mu bólu. Dlatego tak ważne jest, dobranie smyczy do wielkości Twojego psa i rodzaju jego sierści. Tak samo bardzo powinieneś zwrócić uwagę także na Twoją wygodę. Wtedy z pewnością wszystkie spacery, będą przyjemnością.